Brno: Startovací byty na Plynárenské a Pekařské se otvírají novým nájemcům

03.08.2021 16:07

Pro mladé páry jsou připraveny čtyři nové domovy v programu startovacích bytů. Během celého srpna můžete podávat přihlášky, poté proběhne slosovaní jednotlivých uchazečů. Do programu startovacích bytů se můžou přihlásit mladé páry či rodiny, aby díky příznivému nájmu mohly našetřit do budoucna na bydlení.

Brno: Startovací byty na Plynárenské a Pekařské se otvírají novým nájemcům
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Žadatelé o tento typ bytu musí splňovat několik podmínek. Maximální věk každého z partnerů je 35 let. Dalším kritériem je výše příjmu páru dohromady, ta nesmí být nižší než 28 530 korun a vyšší než 60 625 korun. Do programu se smí kvůli velikosti bytů hlásit maximálně 5členné rodiny. Nájemní smlouva se uzavírá na tři roky s možností prodloužení o dva roky.

Aktuální nabídka startovacích bytů obsahuje tři byty na Plynárenské a jeden v centru města na Pekařské. Byty se nacházejí v rekonstruovaných domech, které jsou majetkem města.

Dům na Plynárenské nabízí tři byty, první má velikost 2+1 v 5. nadzemním podlaží s plochou 72,2 m2 a se sklepem 1,2 m2. Další prostor má výměru 47,3 m2 a velikost 2+kk, nachází se ve 4. nadzemním podlaží a také má sklep 1,2 m2.
Poslední byt na Plynárenské je 1+1 s výměrou 54,2 m2 a sklepem 1,5 m2 v 5. nadzemním podlaží. Dům na Pekařské má byt o velikosti 1+1 s výměrou 51,5 m2 ve 2. nadzemním podlaží.

Žádost o účast ve výběrovém řízení lze dodat na podatelnu Magistrátu města Brna v zalepené obálce s označením „Startovací byt“. Na obálce uveďte jméno a kontaktní e-mailovou adresu jednoho z žadatelů, na kterou budou odesílány další informace. Všechny detaily o nabídce i podmínkách získání startovacích bytů najdete ZDE.

(zdroj: brno.cz)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Jablečný den na Velkém náměstí přinese zábavu i poučení

21:49 Kroměříž: Jablečný den na Velkém náměstí přinese zábavu i poučení

Kroměřížská radnice chystá na sobotu 16. října Jablečný den spojený s farmářskými trhy.