Brno: Studenti popsali, jak si představují budoucnost města

25.01.2020 21:16

Brno má ambice se v roce 2028 ucházet o titul Evropské hlavní město kultury, Proto oslovilo studenty v soutěži #BrnoBudoucnosti. Studenti mezi 15 a 20 lety měli za úkol literárně či audiovizuálně zpracovat, jak si představují Brno za osm let.

Brno: Studenti popsali, jak si představují budoucnost města
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát
reklama

„Chtěli jsme se zeptat budoucí generace a začít tak odspodu. Jejich zájem o město mě příjemně překvapil. Jako nedostatky často zmiňovali dopravu, nevyřešenou situaci kolem nádraží, sociálních projektů i vyloučených lokalit města. Naopak si pochvalují třeba kulturu a místní parky,“ uvedl koordinátor soutěže Kryštof Trávníček z Odboru kultury Magistrátu města Brna.

Vítězové se vyhlašovali rovnou v několika kategoriích. Speciální cenu předal radní města Brna pro oblast kultury Marek Fišer, a to konkrétně za originální uchopení tématu a vypodobnění Brna, dále byla rozdána cena primátorky města Brna a ředitelky Knihovny Jiřího Mahena v Brně, která byla vyhlašovatelem celé soutěže.

V hlavní kategorii byla vyhlášena první tři místa a ocenění získali ceny od města Brna, Knihovny Jiřího Mahena a poukazy od sponzorů kytary.cz, společnosti Zezula a hlavního partnera soutěže Student Agency, díky kterým nejúspěšnější kreativci vycestují na týdenní jazykový pobyt do Dublinu a na Maltu.

Vyhlášena byla také cena pro kolektiv, který téma zpracovala audiovizuálně. Nejlépe se s tématem popasovala třída 2.K z Obchodní akademie, Střední odborné školy knihovnické a Vyšší odborné školy Brno. Její studenti získali zájezd pro celou třídu s programem dle vlastního výběru.

Oceněné práce budou v průběhu následujících dnů zveřejněny na webu #BrnoBudoucnosti (ZDE).

(zdroj: brno.cz)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Ulici 8. května čeká v letošním roce kompletní rekonstrukce

21:23 Olomouc: Ulici 8. května čeká v letošním roce kompletní rekonstrukce

Celkovou rekonstrukcí projde v následujících měsících jedna z nejfrekventovanějších ulic v centru Ol…