Bruntál: Loď Harta měla nehodu, ale už vozí výletníky

08.05.2020 21:10 | Zprávy
autor: PV

Výletní elektroloď konečně vozí turisty po hladině Slezské Harty. Její zprovoznění provázely zdlouhavé administrativní peripetie a také oprava po havárii, kterou utrpěla v březnu.

Bruntál: Loď Harta měla nehodu, ale už vozí výletníky
Foto: bruntal.net
Popisek: Náměstí města Bruntál

Loď Harta byla sice slavnostně zprovozněna vloni na startu turistické sezóny. Chyběly jí ale nutné doklady k tomu, aby mohla výletníky vozit. Doplnění potřebné administrativy trvalo měsíce. Další komplikace o objevila těsně před startem letošní sezóny, kdy loď havarovala. „Koncem března najela elektroloď Harta při přistávacím manévru u mola v Mezině na kládu, která plula pod vodní hladinou. Došlo k vážnému poškození jednoho ze dvou lodních šroubů.  Poškozený elektromotor byl vypnut a loď se bezpečně vrátila do domovského přístavu v Leskovci nad Moravicí s pohonem pouze jednoho elektromotoru.  Nejednalo se o poruchu, která by měla být odstraněna v rámci záruky, ale o havárii, která spadá do takzvaného pojistného plnění,“ uvedl předseda svazku Mikroregionu Slezská Harta, který loď provozuje.

Kvůli uzavření hranic nemohl opravu provést polský výrobce. „Výrobce nám zaslal náhradní díl a opravu jsme provedli vlastními silami, podle jeho pokynů,“ konstatoval Josef Havlík. Náklady na opravu uhradila pojišťovna a loď je opět v provozu. „Nejedná se o žádný mimořádný případ, je všeobecně známo, že pod hladinou se volně pohybují kusy dřeva, takže občas dojde ke střetu s lodí. Nikdy však nedošlo a nemůže dojít k poškození trupu lodě,“ řekl předseda Mikroregionu Slezská Harta a dodal: „Na druhé straně je dobré zjistit, že jsme schopni si provést i poměrně obtížné opravy vlastními silami. V současné době je lodní doprava na Slezské Hartě zahájena.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

20:33 Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

Od září se přes provizorní most u mostu kpt. Bartoše vrátí automobilová i městská hromadná doprava. …