Bruntál: Studenti hledali způsob, jak zatraktivnit bývalá kasárna

20. 3. 2017 18:30

Studenti Technické univerzity Vysoké školy báňské hledali řešení pro bruntálskou západní lokalitu. Ve čtvrtek 16. března přijeli do Bruntálu, aby se zúčastnili workshopu na téma „ Co s ní – aneb kasárna v Bruntále jako symbol nového začátku.“ Akci spolu s vysokou školou pořádala agentura pro místní rozvoj. Město Bruntál iniciativu přivítalo.

Bruntál: Studenti hledali způsob, jak zatraktivnit bývalá kasárna
Foto: bruntal.net
Popisek: Náměstí města Bruntál

Dvanáct studentů bylo rozděleno do tří skupin. Každá čtveřice měla svého supervizora. Studenti se nejprve seznámili s písemnými podklady a pak si prošli onu část města. Na hledání řešení, jak vyvolat v západní lokalitě příjemnější atmosféru, měli dvě hodiny. „Není to moc času, ale někdy to je lepší. Studenti pak pracují rychle,“ řekla projektová manažerka Barbara Vojvodíková.

Nápady mladých lidí si na závěr workshopu vyslechli zástupci vedení města, městského úřadu, městští zastupitelé a dorazila i veřejnost a místní odborníci na stavitelství.

Padaly různé návrhy jako výstavba obchodního centra, multifunkčního společenského domu, krytého či venkovního sportoviště, pěších zón, parkovišť, kaváren, podnikatelských inkubátorů a podobně. Zazněl i návrh na zvětšení tamních bytů nebo vybudování hotelu s výhledy na Uhlířský vrch i Praděd. Ve všech případech mělo jít o atrakce, za kterými by lidé z jiných částí města chtěli do západní lokality přijít a trávit tam svůj čas.

Fotogalerie ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Těšín: Likvidace jmelí, tentokráte i s pomocí hormonů

20:03 Český Těšín: Likvidace jmelí, tentokráte i s pomocí hormonů

Český Těšín se intenzivně věnuje ošetřování stromů s tím, že letos na samotnou arboristiku opět vyčl…