Budou mít Litoměřice svůj první fotopoint?

23.01.2021 20:12

Svůj první fotopoint by ještě v letošním roce mohly mít Litoměřice. Do veřejné soutěže o nejlepší návrh bylo zasláno celkem devět nápadů, situovaných na různých místech ve městě.

Budou mít Litoměřice svůj první fotopoint?
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

U sedmičlenné poroty jednomyslně zvítězil návrh manželů Dionýze a Martiny Hutárových z Litoměřic, kteří své dílo zasadili na travnatou plochu na Střeleckém ostrově. Navržená podoba a umístění se líbí i městskému architektu, docentu Janu Mužíkovi. Zda k realizaci skutečně dojde, bude záležet na výši nákladů, které by si výroba a instalace vyžádaly.

Navržené dílo přímo vychází z nového grafického vizuálu města, přičemž respektuje jeho barvy (zlatou a modrou), stejně jako logo, jemuž dominuje kalich ve tvaru písmene „m“. Je rozložené na tři samostatné díly, odsazené od sebe tak, aby v určitém bodě při fotografování splynuly v jeden celek. Jde o perspektivní hru, která do sebe zajímavě obsáhne i osy na jednotlivých částech. Všechny části jsou vyhotoveny tak, aby se daly využít zároveň jako prolézačka. Materiál je odolný a v konstrukci jsou perforace, které po ní usnadňují bezpečný pohyb návštěvníků.

„Fotopoint tak může pokaždé vygenerovat jinou fotografii podle toho, jak se tam lidé vyskládají. Svou velikostí, ale zároveň i skladností nahrává možnostem využití jak pro fotku jednotlivce, tak i velké skupiny,“ charakterizují manželé Hutárovi dílo, které navrhují umístit na travnaté prostranství na Střeleckém ostrově (v blízkosti kotviště lodi Porta Bohemica). Železobetonová konstrukce je navržena z probarveného betonu.

Zajímavé však byly i ostatní návrhy. Komisi například zaujal návrh zaslaný litoměřickým pedagogem Vladimírem Pechem situovaný na parkány s výhledem na katedrálu, za Máchovu základní školu, nebo ocelový svařenec připomínající soutok Labe a Ohře opět pocházející z dílny Dionýze Hutára.

Do soutěže přišlo celkem devět návrhů. „Na tom vítězném se členové sedmičlenné komise, v níž byli zástupci města, památkové péče a akademický sochař, shodli jednomyslně,“ poukázala na názorovou shodu vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová.

Co vlastně fotopoint je? Jde o fotograficky přitažlivé místo, které svým pojetím a umístěním podtrhne jeho atraktivitu a přiměje lidi, obzvláště turisty, k jeho sdílení na sociálních sítích. Jde tedy o účinný marketingový nástroj sloužící k propagaci místa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jindřichův Hradec: Kruhový objezd u Hvězdárny v létě, obchodní centrum příští rok

6:32 Jindřichův Hradec: Kruhový objezd u Hvězdárny v létě, obchodní centrum příští rok

Zástupce společnosti DE LINEA s.r.o., která plánuje na okraji Jindřichova Hradce naproti sídlišti Hv…