Cena "Johnnyho" Kleina se poprvé předá v Šumperku

23.11.2016 8:33 | Zprávy

V sobotu 26. listopadu v 16.00 hodin se v kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku uskuteční slavnostní předání novinářské ceny „Johnnyho“ Kleina za přínos česko-německému porozumění. Příležitostí pro první ročník předávání ceny je 20. výročí úmrtí viceprezidenta Německého spolkového sněmu Hanse “Johnnyho” Kleina, novináře a politika, který se narodil v roce 1931 v Šumperku a zasazoval se o německo-české porozumění. Kromě slavnostního předávání cen se návštěvníci mohou také těšit na koncert šumperského dětského sboru Motýli Šumperk. Vstup na akci je zdarma.

Cena "Johnnyho" Kleina se poprvé předá v Šumperku
Foto: sumperk.cz
Popisek: Náměstí v Šumperku

První ročník ceny “Johnnyho” Kleina za přínos česko-německému porozumění zná již jména prvních vyznamenaných. Hlavní cenu dotovanou ve výši 5000 euro dostane novinář na volné noze Steffen Neuman. Druhou cenou (2500 euro) bude vyznamenán vědec Andreas Wiedemann a jako další bude cenou pro podporu ve výši 1500 euro odměněn Tomáš Lindner z českého týdeníku Respekt. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Virtuální karta pro MHD bude k dispozici i dětem do patnácti let

16:47 Mladá Boleslav: Virtuální karta pro MHD bude k dispozici i dětem do patnácti let

Již od února mohou cestující městskou hromadnou dopravou v Mladé Boleslavi využívat mobilní aplikaci…