Ceny energií v Semilech dále padají…

15.07.2012 17:30 | Zprávy
autor: semily.cz

Když v květnu 2010 město Semily poprvé formou e-aukce nakoupilo elektrickou energii pro rok 2011, a realizovaná cena oproti stávajícímu dodavateli byla nižší o 17,4 %, pokládali jsme to za malý zázrak. Díky e-aukci jsme udrželi stejnou cenovou hladinu i pro rok 2012.

Ceny energií v Semilech dále padají…
Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons
Popisek: Semily

V červnu 2012 se Rada města Semily rozhodla k dalšímu rozhodnému kroku: nákup elektrické energie na komoditní burze. Dne 11. července 2012 proběhlo burzovní shromáždění na Komoditní burze Praha, kde město Semily prostřednictvím Dohodce společnosti eCENTRE a.s. nakoupilo silovou elektrickou energii pro potřeby úřadu i příspěvkových organizací na období dvou let 2013 až 2014 s dalším snížením téměř o 6% oproti stávající ceně energie.

Je to k neuvěření, ale při neustále stoupajících cenách energiích město Semily v letech 2013 a 2014 uhradí při stejné spotřebě elektrické energie v MWh cenu nižší oproti ceně výchozí z roku 2010 celkem o 23 % !!!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Co by podle vás Ukrajině opravdu pomohlo?

Jasně, že mír, ale jak ho docílit, aby to nebyla jen kapitulace Ukrajiny? Jak přimět Rusko, aby ustoupilo? Přeci není možné považovat za spravedlivý mír, když se budete muset vzdát území. A když mluvíte o tom reálném pohledu na válku-Ukrajinu. Co tím přesně myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přerov: Na estakádě I/55 začíná dopravní omezení, související se stavbou dálnice D1

19:06 Přerov: Na estakádě I/55 začíná dopravní omezení, související se stavbou dálnice D1

Dnes ráno začalo částečné dopravní omezení na estakádě silnice I/55 ve směru z Přerova na Olomouc.