Česká Lípa: Budova bývalé České pojišťovny již oficiálně patří městu

03.06.2019 20:16

Majitelem budovy bývalé České pojišťovny v ulici U Synagogy v centru České Lípy je oficiálně město. Může tedy zahájit kroky potřebné k tomu, aby budovu po více než pěti letech uvedlo znovu do provozu.

Česká Lípa: Budova bývalé České pojišťovny již oficiálně patří městu
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa
reklama

Českolipští zastupitelé tak na svém květnovém jednání schválili rozpočtovou změnu, kterou uvolnili do rozpočtu města 2,5 milionu korun pro první potřebné opravy, revize a zahájení projektové přípravy.
„Peníze jsme převedli z rezervy z minulých let. Dva miliony korun máme připravené v rozpočtu odboru správy majetku a jsou určeny na revize, průzkumy a drobné opravy, které potřebujeme udělat jako první. Půl milionu korun pak máme připraveno v rozpočtu odboru rozvoje města a investic na zahájení projektové přípravy stavebních úprav, které budou nutné k tomu, aby budova mohla sloužit svému účelu,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Koupi budovy bývalé České pojišťovny schválili českolipští zastupitelé v březnu tohoto roku za cenu 18 milionů korun. Záměrem města je sloučit do této budovy všechna přepážková pracoviště úřadu. Veškeré doklady si tak budou moci lidé vyřídit na jednom místě, v jehož blízkosti je navíc velké parkoviště a zastávka MHD. Zprovoznění budovy by pak mělo také napomoci oživení centra města.

„Nyní musíme provést zejména revizi elektřiny, plynu a zkontrolovat vodoinstalaci a otopnou soustavu. Musíme také provést revizi výtahu, vzduchotechniky, datových rozvodů a telefonní sítě, vyřídit průkaz ekologické náročnosti budovy. Na základě těchto revizí pak provedeme nejnutnější údržbu a první drobné opravy, větší zásahy do budovy budou předmětem projektové dokumentace,“ doplnil českolipský místostarosta Martin Brož.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Grossmannovu vilu by mohl zrekonstruovat soukromý investor

21:17 Ostrava: Grossmannovu vilu by mohl zrekonstruovat soukromý investor

Ostrava otevřela možnost rekonstrukce památkově chráněné Grossmannovy vily, postavené ve stylu art d…