Česká Lípa: Čertovský autobus pomohl dobré věci

14. 12. 2019 16:07

Letošní čertovský autobus v České Lípě nejen děti pobavil a potěšil, ale především pomohl dobré věci. Výtěžek z jízdného ve výši 6196 Kč byl věnován Základní škole, Praktické škole a Mateřské škole Česká Lípa. Stejnou částkou přispěla i skupina BusLine.

Česká Lípa: Čertovský autobus pomohl dobré věci
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa

Celkový finanční dar 12.392 Kč ve čtvrtek 12. prosince předal Jakub Vyskočil, majitel skupiny BusLine, společně s Vlastimilem Kovárnickým, předsedou Základní odborové organizace MAD Česká Lípa, který s myšlenkou dobročinné akce přišel. „S mými kolegy řidiči, mojí manželkou a kolegyní, se kterými tvoříme čertovskou posádku, jsme se rozhodli, že bychom mohli prostřednictvím jízdného v čertovském autobusu vybrat peníze na handicapované děti, které s námi v MHD Česká Lípa cestují, a vidím, že život nemají jednoduchý,“ uvedl Vlastimil Kovárnický.

Charitativní myšlenku podpořilo jak vedení skupiny BusLine, tak i města Česká Lípa. „Na akci jsme poskytli autobus a to nejmenší, co jsme mohli dát, byl finanční příspěvek, který celkovou částku zdvojnásobil. Chtěli jsme tím dětem přispět na dárky k Vánocům,“ sdělil Jakub Vyskočil, majitel skupiny BusLine. Z finančního daru mělo radost nejen vedení školy, ale především samotné děti, které se díky tomu podívají na pěkné předvánoční akce na zámku Loučeň nebo navštíví betlém v Kryštofově Údolí.

Akci zorganizovala Základní odborová organizace MAD Česká Lípa ve spolupráci se skupinou BusLine a městem Česká Lípa a všechny tři subjekty se shodly na vypravení čertovského autobusu s dobročinným posláním i příští rok. Děkujeme všem, kteří přispěli dobré věci!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Sbírka „Vánoční strom“ byla rekordní, přes 77 tisíc pro místní hospic

21:10 Frýdek-Místek: Sbírka „Vánoční strom“ byla rekordní, přes 77 tisíc pro místní hospic

Statutární město Frýdek-Místek pořádalo koncem minulého roku tradiční veřejnou sbírku „Vánoční strom…