Česká Lípa: Máme projektanta nového skateparku

12.06.2021 18:05

Česká Lípa má firmu, která zpracuje projektovou dokumentaci nového skateparku. Ten by měl vyrůst na louce mezi areálem ZŠ Špičák a protihlukovou stěnou v Purkyňově ulici. Ve výběrovém řízení zvítězila firma U/U Studio Praha, která před několika lety zpracovala i ověřovací studii nového skateparku.

Česká Lípa: Máme projektanta nového skateparku
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa

Firma vyhrála výběrové řízení s cenou 935 tis. Kč, práce na projektu by jim měla zabrat necelého půl roku. Do konce letošního roku bychom tedy mohli mít projektovou dokumentaci hotovou.

Připomeneme, že skatepark byl v České Lípě vybudován v roce 2005, rok na to ke stávajícím překážkám přibyla minirampa a park se dočkal rekonstrukce. Umístěn byl původně před Sportareálem v místech, kde je nyní parkoviště v Barvířské ulici. Na současné místo za Sportareál blíž k estakádě silnice I/9 byl park přesunut v roce 2013. Plechové překážky byly tehdy opraveny a natřeny speciálním nátěrem. O provoz Skateparku se stará příspěvková organizace Sport Česká Lípa.

V novém skateparku budou umístěny betonové překážky, a to jak pro začátečníky, tak pokročilé. Počítá se také s vybudováním základního zázemí. V parku samozřejmě nebudou chybět ani lavičky, odpadkové koše, nové osvětlení a také překážky pro v současnosti velmi oblíbený parkour.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luhačovice: Na benefiční akci se podařilo vybrat přes milion korun

13:06 Luhačovice: Na benefiční akci se podařilo vybrat přes milion korun

Tradiční akce Luhačovice - město zdraví a módy se po osmnácti letech uskutečnila premiérově nikoli v…