Česká Lípa: Město má vlastní technické služby

16.06.2024 11:33 | Tisková zpráva

Českolipští zastupitelé schválili na svém červnovém jednání založení společnosti Technické služby města Česká Lípa s.r.o., jejímž jediným společníkem a zakladatelem je město Česká Lípa. Sídlit bude společnost v areálu v Poříční ulici čp. 1918, základní kapitál, který město do společnosti vloží, je 50mil. Kč. První činnosti v ulicích města by měla společnost začít provádět od poloviny roku 2025.

Česká Lípa: Město má vlastní technické služby
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa

„Od založení vlastních technických služeb si slibujeme především efektivnější způsob údržby města. Chceme, aby naše město bylo čistší, aby bylo řádně posekáno a aby byla práce v ulicích města vidět. Vlastní společnost nám navíc umožní pružněji, rychleji a flexibilněji reagovat na okamžité požadavky, což nyní není vždy úplně možné. Naše společnost pak bude zajišťovat činnosti nejen pro město, ale i pro naše příspěvkové organizace, případně pro jiné obce, města a další,“ uvedla starostka města Česká Lípa Jitka Volfová.

Jako první by měla společnost města provádět údržbu zeleně, veřejného osvětlení, úklid zastávek MHD, letní čistění a zimní údržbu komunikací, údržbu svislého dopravního značení, údržbu laviček a mobiliáře, silniční světelné signalizace, dětských hřišť a sportovišť, provádět instalaci vánoční výzdoby a technicky zajišťovat akce města. Než bude společnost schopná činnosti vykonávat, budou je pro město zajišťovat stávající smluvní partneři. Jakmile se společnost stabilizuje, měla by se starat také o údržbu dešťové a drenážní kanalizace, údržbu vodních toků, vodorovné dopravní značení, opravy přístřešků zastávek MHD, deratizaci, provoz parkovacího systému, údržbu pohřebišť, svoz a likvidaci odpadu a správu bytového fondu.

K prováděným činnostem bude společnost potřebovat samozřejmě nakoupit potřebné vybavení a přijmout zaměstnance. V této souvislosti počítá město s počáteční investicí cca 150mil. Kč, kterou bude město vkládat v průběhu let dle potřeby. Tato investice by měla pokrýt jak nákup techniky, tak nezbytné opravy v areálu v Poříční ulici. Předpoklad je, že společnost bude mít okolo padesáti zaměstnanců.

V souvislosti s technickými službami schválili zastupitelé také záměr vložení areálu v Poříční ulici do majetku společnosti. Jelikož je v areálu 17 nájemníků, zhruba polovinu z nich bude třeba vypovědět. Prostory, které budou potřebné pro provoz společnosti, by pak měly být volné na konci září 2024.

Záměr zřízení vlastních technických služeb odsouhlasili zastupitelé již na svém jednání v březnu letošního roku. Poté následovala diskuse o tom, jakou právní formu budou technické služby mít. Volba nakonec padla na společnost s ručením omezeným. Jednatelem byl jmenován Bc. Filip Drchota, valnou hromadou bude Rada města Česká Lípa, do dozorčí rady byli nominováni Roman Málek, Jakub Mencl, Ing. Martin Salač, Ing. Petr Šimoník a Ing. Martin Volf.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Úpravy stadionu Srbská - zrenovují se vstupy, ozvučení a osvětlení

22:00 Brno: Úpravy stadionu Srbská - zrenovují se vstupy, ozvučení a osvětlení

Blíží se významná rekonstrukce stadionu na Srbské. Rada města Brna odsouhlasila nové zadávací řízení…