Součástí řešení bude návrh turistického informačního centra, výstavní galerie, edukačního centra, kancelářských prostor, experimentálního interaktivního prostoru, nezbytného sociálního a technického zázemí a také úpravy dvora a podloubí objektu.
„Soutěž je vypsaná jako užší, to znamená, že architekti nejprve zašlou portfolio svých referenčních projektů. Z nich porota vybere pět účastníků, kteří zpracují soutěžní návrhy. Ty se pak budou hodnotit nejenom z architektonického, ale i technického, provozního nebo ekonomického pohledu. Předpokládaná cena investice je 50 milionů korun bez DPH, na ceny a odměny v soutěži je určeno celkem 640 tisíc korun. Lhůta pro podání žádostí o účast je 16. 11. 2020. Odevzdání návrhů a jejich hodnocení pak proběhne v únoru příštího roku,“ přiblížil náměstek primátora pro rozvoj města a kulturu Juraj Thoma.
Ten bude město zastupovat v tzv. závislé části poroty – a spolu s ním také náměstek primátora Viktor Vojtko a zastupitelka Světlana Procházková. V nezávislé části poroty pak zasedne řada předních českých architektů, jako jsou Zdeněk Fránek, Pavel Nasadil, Zdeněk Jiran nebo Martin Krupauer. Doplní je architektky Zuzana Kurz a Eva Zemenová, kurátor Michal Škoda, vysokoškolský pedagog Hynek Látal, Daniel Šnejdz Národního památkového ústavu a městský architekt Jan Němec.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV