České Budějovice: Krytý chodník na Pražské se posouvá do projekční fáze

11. 11. 2020 13:07

Rada města schválila na svém jednání 9. listopadu 2020 vypsání veřejné zakázky malého rozsahu na služby pod názvem Nové řešení krytého chodníků v ulici Pražská.

České Budějovice: Krytý chodník na Pražské se posouvá do projekční fáze
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice
reklama

„V podstatě jde o to, že se posouváme ke zhotovení projektové dokumentace v souladu se směrnicí zadáním jednomu dodavateli, což je ellement architects s.r.o. Smlouva zahrnuje jak dopracování studie stavby, tak také zpracování jednotlivých fází projektové dokumentace včetně provádění autorského dozoru při samotné realizaci díla,“ říká náměstek primátora Viktor Lavička, s tím, že práce budou zahájeny pravděpodobně už příští rok.

„Vítězná studie ateliéru ellement architects ze Zlína preferuje otevřený prostor, pracuje s relativně jednoduchou a čistou formou, která se snaží podpořit charakter jednotlivých míst a místo zorganizovat i jeho využitím s ohledem na jednotlivé etapy i majetkové vztahy. Dále poskytuje poměrně velký prostor pro případnou diskuzi s majiteli dotčených pozemků a zaměřuje se na kvalitu veřejného prostranství. Navržené úpravy jsou přiměřené a efektivní a komplexně řeší celou část po odstraněných přístřešcích,“ připomíná náměstek primátora Viktor Lavička.

Podle společnosti ellement architects je v rámci širších vztahů vnímána různá dynamika a potřeby řešeného území, proto je návrh rozdělen na část území od koldomu po zastávku Družba-IGY, kde je ulice, která si žádá zpevnění uliční čáry a sjednocení nízkých hmot objektů podél ní. Jinou potřebu má místo mezi nákupním centrem IGY a obchodním domem Družba, kde se může uliční fronta přerušit a tím upozornit na veřejné prostory okolo obchodního domu, které skýtají velký potenciál pro proměnu a oživení místa.

„Koncepce návrhu je založena na oddělení rušné komunikace a vytvoření uliční fronty podél Pražské, proměně „dvorů“ mezi stávajícími objekty a jejich otočení do pobytové části sídliště a uchopení prostoru před obchodním domem s potenciálem přeměny parkoviště na veřejný prostor „náměstí“.  Pěší tah podél Pražské zůstává stejný, stejně jako původní doprava. V návrhu je zachována hodnotná stávající zeleň a při zpracování dalších fází se předpokládá zpracování dendrologického průzkumu. Zvýšené záhony, které v prostoru působí bariéru se budou upravovat a podél Pražské budou vysázeny trvalkové záhony,“ dodává náměstek primátora Ivo Moravec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Podpora spolků pokračuje. Bude o půl milionu vyšší

10:13 Vyškov: Podpora spolků pokračuje. Bude o půl milionu vyšší

Štědrá podpora volnočasové a spolkové činnosti ze strany vyškovské radnice pokračuje.