České Budějovice: Na Ukrajině bude odhalen pomník padlým vojákům

27.01.2022 7:29 | Tisková zpráva

Rada města schválila poskytnutí finančního daru ve výši 30 tisíc korun na úpravu prostoru vojenského hřbitova v obci Starý Martyniv na Ukrajině. Konečnou částku navrženého daru - 30 tisíc korun - musí ještě schválit zastupitelstvo.

České Budějovice: Na Ukrajině bude odhalen pomník padlým vojákům
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Náměstí v Českých Budějovicích

“Na obnoveném pomníku bude připomenuto 710 padlých vojáků během první světové války v červnu 1915 při osvobozování Haliče od ruské carské armády. Pocházeli z vojenských jednotek z šesti českých měst a jedním z nich jsou České Budějovice. Podpořit tuto důstojnou vzpomínku bereme jako samozřejmost a úctu k těm, kteří nepřežili,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Finance z veřejné sbírky opět pomohou zajistit bydlení lidem v nouzi

22:05 Plzeň: Finance z veřejné sbírky opět pomohou zajistit bydlení lidem v nouzi

Mezi osm žadatelů město Plzeň rozdělí z veřejné sbírky Pomáhající Plzeň 277 tisíc korun.