České Budějovice: Radnice chystá omezení provozní doby v problémových místech

14.03.2019 10:51

Město chystá novou vyhlášku, která bude v několika problémových lokalitách regulovat provozní dobu pohostinských zařízení, zejména non-stopů a nočních barů. Základní rámec k její přípravě schválila rada města.

České Budějovice: Radnice chystá omezení provozní doby v problémových místech
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice
reklama

„Především je nutné uvést, že se v žádném případě se nejedná o celoplošnou regulaci, drtivé většiny zařízení se to vůbec nedotkne. Jedná se pouze o regulaci v některých lokalitách. Konkrétní ulice či pouze jejich úseky vymezí město připravovanou vyhláškou, vycházet budeme z poznatků městské a případně republikové policie. Jednoduše řečeno se jedná o místa, kde dlouhodobě a opakovaně dochází k rušení nočního klidu, nepořádku, rvačkám a vandalismu,“ uvedl po jednání rady města 1. náměstek primátora Juraj Thoma (HOPB).

Radní zatím schválili záměr vyhlášku vydat a její základní parametry. Nyní budou pracovat na jejím finálním návrhu vymezujícím její územní působnost a určující časová omezení pro provoz současných non-stop a nočních podniků v takových lokalitách. Následně jej rada předloží zastupitelstvu města k projednání a ke schválení. „Stane se tak v nejbližších měsících,“ uvedl k tomu Thoma s tím, že účinnost vyhlášky bude pravidelně vyhodnocována a její působnost případně upravována.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Ulici 8. května čeká v letošním roce kompletní rekonstrukce

21:23 Olomouc: Ulici 8. května čeká v letošním roce kompletní rekonstrukce

Celkovou rekonstrukcí projde v následujících měsících jedna z nejfrekventovanějších ulic v centru Ol…