České Budějovice: Výstavba dálnice D3 znečišťuje komunikace města

06.02.2020 11:11

Výrazné znečištění komunikací v souvislosti se stavbou D3 vedlo náměstka primátora Viktora Lavičku k okamžitému svolání jednání s ŘSD.

České Budějovice: Výstavba dálnice D3 znečišťuje komunikace města
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice
reklama

„Samozřejmě, že výstavbu dálnice vítáme, ale to neznamená, že rezignujeme na zájmy našich občanů, kteří si oprávněně stěžovali na silně špinavé vozovky Vidovská a Dobrovodská. Zhotovitel na situaci reagoval naštěstí příznivě. V blízkosti výjezdů ze staveniště vybudoval takzvané oklepové zóny, to znamená, že jsou nově vyštěrkovány staveništní cesty a panely zpevněny výjezdy ze staveniště. Komunikace jsou každý den zbavovány bahnitých nánosů, aby se znečištění z kol projíždějících aut dále nešířilo. Komplikované je ale používání kropících vozů. Proto, pokud to klimatické podmínky dovolí a nebude mrznout, zhotovitel stavby zajistí omytí kol náklaďáků na zpevněných panelových plochách na staveništi ještě než vyjedou na komunikace,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička s tím, že ve Vidovské ulici došlo v rámci zlepšení situace k posunu místa výjezdu stavby dál od obytných domů.

„Podle sdělení ŘSD jsou aktuálně v okolí výjezdu ze staveniště na Vidovské najímány dva čistící zametací vozy, které projíždějí nepřetržitě trasu ve Vidovské ulici mezi výjezdem ze staveniště s křížením se železniční tratí. Dobrovodskou nově čistí výkonnější vůz. Pokud to situace bude vyžadovat, čistit se budou i přilehlé chodníky. Na konci února budou výjezdy nákladních vozidel na Dobrovodskou výrazně zredukovány, protože bude z technologických důvodů přerušena těžba skládky v prostoru bývalé cihelny. Obnovení těžby se předpokládá v květnu,“ popisuje situaci při výstavbě D3 náměstek Viktor Lavička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolín: Zámecká půda skrývala ocelovou nádrž

12:09 Kolín: Zámecká půda skrývala ocelovou nádrž

Málokdo to ví, ale na půdě pod střechou západního křídla Žerotínského paláce se ukrývala velká ocelo…