České Budějovice budou po 20 letech celoplošně deratizovat, zapojí se i občané

19.02.2020 9:15

Zastupitelé schválili obecně závaznou vyhlášku, kterou se nařizuje provedení speciální ochranné deratizace na celém území města.

České Budějovice budou po 20 letech celoplošně deratizovat, zapojí se i občané
Foto: cb-info.cz
Popisek: České Budějovice
reklama

edání schválili obecně závaznou vyhlášku, kterou se nařizuje provedení speciální ochranné deratizace na celém území města. Podle zákona o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů je provádění deratizace zákonnou povinností pro každého vlastníka nemovitosti. Vyhláška se vydává z důvodu ochrany zdraví před vznikem a šířením infekčních nemocí na základě zvýšeného výskytu potkana obecného.

„Celoplošná deratizace se v Budějovicích naposledy dělala v roce 2000. Jinak město zajišťuje prostřednictvím odborné firmy deratizaci na veřejných prostranstvích a pozemcích ve svém majetku vždy dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Zároveň v tuto dobu probíhá deratizace kompletní kanalizační sítě prostřednictvím společnosti ČEVAK a.s. a deratizaci teplovodů a zařízení provádí také Teplárna České Budějovice, a.s. Na území našeho města se vyskytuje asi 4 až 5 hlodavců na jednoho obyvatele, což je kolem 400 000 kusů zvířat. A jak známo, velice rychle se množí a kvůli tomu jsou před člověkem pořád napřed. I proto je třeba spojit síly a společně proti nim zakročit. Celoplošná deratizace počítá se součinností občanů! Město totiž může hlodavce hubit jenom na svých pozemcích, plochách či veřejných prostranstvích, ale ne v jednotlivých domácnostech a na soukromém majetku. Celoplošné hubení začne 1. dubna a potrvá do 31. května 2020,“ říká Ivo Moravec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Nouzový stav zasáhne rozpočet, město ruší investiční akce

14:47 Jihlava: Nouzový stav zasáhne rozpočet, město ruší investiční akce

Kvůli stávající situaci musí město začít výrazně šetřit své finance. Podle náměstka primátorky Petra…