Český Krumlov: Hasiči mají nové obleky pro práci ve vodě

12.02.2024 10:07 | Tisková zpráva

Krumlovským hasičům předal starosta Alexandr Nogrády dva nové obleky určené pro zásahy ve vodě, které město zakoupilo ze svého rozpočtu. „Nejedná se o ojedinělou spolupráci, obleky město pořídilo hasičům i před deseti lety,“ vzpomněl starosta Alexandr Nogrády.

Český Krumlov: Hasiči mají nové obleky pro práci ve vodě
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

Meandry řeky Vltavy, říčka Polečnice i četné rybníky v okolí – to všechno jsou místa, kde jihočeští hasiči využijí při zásahu speciální výstroj, která brání přístupu vody na tělo. „Nejedná se přímo o potápěčské obleky, tohle jsou obleky pro práci na vodě a ve vodě,“ upřesnil Pavel Rožboud, ředitel Hasičského záchranného sboru v Českém Krumlově. „Kromě obleků jsme pořídili také vesty a přilby, máme tak novou výstroj pro dva hasiče,“ doplnil.

A při jakých zásazích hasiči nové obleky využijí? Například v zimě, když se někdo propadne pod led a je třeba, aby ho hasiči zachránili. Dále pak při dopravních nehodách, když vůz skončí například v řece a je potřeba ho vyprostit ven. „Nejvíce však obleky upotřebíme v létě při vodácké sezoně, kdy na jezech dochází k haváriím. Ale jsou i různé technické pomoci, kdy něco plave po vodě a hasiči musí zasáhnou a předmět vytáhnout,“ řekl Pavel Rožboud.

„Obleky pro práci ve vodě jsou nezbytnou součástí hasičské výbavy, proto děkujeme městu Český Krumlov za jeho podporu, že jsme je mohli pořídit nové. Velmi si toho vážíme,“ děkuje Pavel Rožboud.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Teplice: Horní rybník v Zámecké zahradě je napuštěn

20:34 Teplice: Horní rybník v Zámecké zahradě je napuštěn

Horní rybník v Zámecké zahradě prošel celkovou revitalizací a nyní je opět napuštěn. Proces napouště…