Český Krumlov: Podzemní kontejnery na odpad se objeví v historickém centru města

27.06.2016 21:25 | Zprávy
autor: PV

Mezi problematické oblasti v infrastruktuře města patří i odpadové hospodářství. Vzhledem k množství podnikatelských subjektů s výraznou produkcí odpadu v historické části města si právě v této lokalitě situace zaslouží zvýšenou pozornost.

Český Krumlov: Podzemní kontejnery na odpad se objeví v historickém centru města
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

S ohledem na výše uvedené a na dlouhodobě neudržitelný stav provizorního stanoviště pod mostem u Domu dětí a mládeže (dále DDM)) aktuálně probíhá v tomto místě výstavba nových podzemních kontejnerů na odpad. Nově bude stanoviště umístěno na pravé straně při vjezdu na Parkoviště P3 - Městský park (u DDM). Město zvolilo takový druh nádob, který umožní vkládání odpadu v pytlích (tzn. ve stavu, v jakém je odpad odvážen z jednotlivých provozoven či domácností). Vhozový otvor je obdobný jako u běžně užívaných popelnic. Pochopitelně je nutné odpad, především v případě kartonových obalů, objemově minimalizovat, tj. rozložit tak, aby ho bylo možné vložit do příslušného kontejneru.

Druhým stanovištěm podzemních kontejnerů pak bude prostor před pivovarem Eggenberg. Pivovarská ulice se nachází v městské památkové rezervaci a realizace poměrně robustních částí kontejnerů nad povrchem terénu (tak jako v případě u DDM) je v tomto prostoru neakceptovatelná. Byla zvolena maximální možná velikost vhozových šachet, kterou umožňují příslušné bezpečnostní normy (cca 60 x 60 cm). Uvědomujeme si, že dojde k jistému snížení uživatelského komfortu ve srovnání se současnými typy nádob, resp. jejich vhozovými otvory. Věříme však, že i přes tento nedostatek bude změna přijata a všichni ocení odstranění velkého množství nevzhledných zapáchajících kontejnerů v blízkosti vchodu do Klášterního dvora.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

7:27 Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

Poslední dny zbývají podnikatelům, vlastníkům či nájemcům nemovitostí v Plzni na to, aby odstranili …