Český Krumlov: Připomínkujte návrh revitalizace náměstíčka na sídlišti Za Nádražím

04.08.2018 16:52

Vytvořit příjemné prostředí pro obyvatele je hlavním cílem návrhu úprav prostoru náměstí na sídlišti Za Nádražím v Českém Krumlově. Projekt vznikal za účasti obyvatel sídliště, kteří v květnu na veřejném projednání debatovali o tom, jak by mohl tento prostor vypadat. Zpracovaný návrh teď mohou do poloviny srpna připomínkovat.

Český Krumlov: Připomínkujte návrh revitalizace náměstíčka na sídlišti Za Nádražím
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

Zachovat sochu „Rodiny", vytvořit vodní prvky, přidat lavičky, nebo vysadit stromky, které budou poskytovat příjemný stín - to jsou hlavní náměty a přání obyvatel sídliště Za Nádražím k připravované revitalizaci náměstíčka v této městské části.

„Vyzvali jsme obyvatele, aby se zapojili do návrhu obnovy centrálního veřejného prostoru a nyní jsme obdrželi od architekta Jaromíra Kročáka návrh řešení, který předkládáme veřejnosti k připomínkování," uvádí místostarosta Josef Hermann. Podněty mohou obyvatelé zasílat na radnici do 15. srpna 2018.

Prostor náměstí architekt pojal jako „obývací pokoj" sídliště. Dlažbu tvoří kamenné žulové desky se středem v drobnějším různobarevném členění. Příjemnou atmosféru prostoru dotváří dvě dominanty: vyvýšené podium, které může být využíváno při nejrůznějších kulturních a společenských akcích, nebo jen jako posezení. Druhou výraznou dominantou je nové osazení stávající sochy rodiny od akademického sochaře Stanislava Zadražila. Oblíbená socha je s prostorem neodmyslitelně spjata, zůstane proto na původním místě, dostane ale důstojnější provedení na novém kamenném soklu.

Náměstíčko samozřejmě doplňují čtyři posezení, stromy s malou korunou, prameník s pitnou vodou, odpadkové koše a kolostavy. Celý prostor bude také nově osvětlen, a to jak plocha náměstí, tak i menším osvětlením u posezení a sochy.

Výměna dožitých povrchů na ploše náměstí za kamennou a betonovou skládanou dlažbu výrazně zlepší i mikroklima parteru sídliště a dojde i k většímu zadržení dešťové vody v místě.

Obnova náměstí by mohla být hotova do poloviny příštího roku a je první etapou v revitalizaci sídliště, na kterou budou navazovat další úpravy přednádražního prostoru, parku a řešení parkování v této části sídliště. V konečné podobě by se tato lokalita měla stát příjemným prostředím se zelení, městským mobiliářem, s parterem s bezbariérovým a bezpečným provozem s veřejným osvětlením.

Kompletní návrh a vizualizace je k dispozici zde.

Připomínky může veřejnost zasílat do 15. srpna 2018 Ing. Petru Peškovi, vedoucímu Odboru investic, na adresu petr.pesek@mu.ckrumlov.cz, tel.: 380 766 700.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Německý rozhlas navštívil Ústecko

9:41 Ústí nad Labem: Německý rozhlas navštívil Ústecko

Ústecko bývá pravidelným cílem řady zahraničním press tripů (organizovaných cest novinářů), které js…