Championem Vinařských Litoměřic je Rulandské šedé

01.04.2017 9:30 | Zprávy

Komise degustátorů ve čtvrtek 30. března po dvoudenním hodnocení vybrala vítěze 15. ročníku Vinařské Litoměřice. Titul Champion výstavy získá Rulandské šedé (ročník 2015, pozdní sběr) z vinařství Chloumek České zemědělské univerzity v Praze. Druhé místo patří Merlotu (ročník 2015, pozdní sběr) vinaře Kosíka z Tvrdonic, bronzovou příčku porota přiřkla Ryzlinku rýnskému (ročník 2015, pozdní sběr) ze Školního statku Mělník.

Championem Vinařských Litoměřic je Rulandské šedé
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

„Jsem nadšený. Je to pro nás obrovská pocta a důkaz toho, že nejen na Moravě, ale i v Čechách umíme vyrábět kvalitní vína,“ neskrýval radost z výsledku zástupce vítězného vinařství Štěpán Weitosch.

„Tentokrát se nám sešla vína dvou vynikajících ročníků 2015 a 2016 a tomu také odpovídá bodové ohodnocení. Odhaduji, že tolik zlatých medailí dosud v této soutěži ještě nebylo. Proto budeme poprvé na Vinařských Litoměřicích udělovat také velké zlaté medaile,“ pochvaloval si úroveň soutěžních vín předseda Cechu českých vinařů Jiří Čábelka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Vláda

Proč za každou cenu chcete být ve vládě? Proč první nezískat nějaké zkušenosti z politikou, což většina vašich poslanců nemá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hodonín: V příměstském lese začaly práce na rekonstrukci pěšin

16:09 Hodonín: V příměstském lese začaly práce na rekonstrukci pěšin

Stávající pěšiny v příměstském lese v Bažantnici v délce 3,6 km procházejí úpravou a rekonstrukcí.