Cheb: Firma Vysspa fotbalové hřiště stavět nebude

25.08.2016 11:59 | Zprávy
autor: PV

První etapa revitalizace Lokomotivy se letos realizovat nebude. Firma, která zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele stavby, si totiž nakonec vše rozmyslela a smlouvu nepodepíše.

Cheb: Firma Vysspa fotbalové hřiště stavět nebude
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

První etapa celkové revitalizace chebského sportovního areálu Lokomotivy se v letošním roce realizovat nebude. Firma, která díky nejnižší nabídnuté ceně zvítězila ve výběrovém řízení na dodavatele stavby, si totiž nakonec vše rozmyslela a smlouvu nepodepíše. Nabídky dalších uchazečů jsou pak již příliš vysoké. V rámci první etapy se přitom počítalo například s vybudováním nového hřiště s umělým povrchem třetí generace a osvětlením nebo přístavby sportovní haly, kde mají být šatny a další zázemí pro fotbalový stadion. Vedle toho mělo dojít také k demolici stávajícího ochozu pro diváky či vybudování nové areálové kanalizace včetně přípravy pro závlahový systém budoucího druhého hřiště. „Přístup vítězné firmy nemohu nazvat jinak než jako nezodpovědný. Kvůli této zakázce se na konci července mimořádně sešlo zastupitelstvo, protože výsledná cena z výběrového řízení byla poměrně výrazně vyšší než původní odhad nákladů ze studie. Od zastupitelů jsme chtěli vědět, jestli do toho i za tuto cenu jít. Ještě předtím jsme mluvili s představiteli vítězné firmy, kteří potvrdili, že o zakázku mají zájem. Zastupitelé realizaci i přes zvýšené náklady odhlasovali a firma nyní přijde s tím, že mají hodně práce a na naší zakázce je malá marže, takže smlouvu nepodepíšou. Navíc jsme přišli o možnost získat dotaci od ministerstva školství, která by musela být proinvestována do konce letošního roku,“ uvedl starosta Chebu Petr Navrátil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nové pokoje pro klienty v Domově pro seniory

11:32 Louny: Nové pokoje pro klienty v Domově pro seniory

V Domově pro seniory U Pramene v Lounech byly v přízemí hlavní budovy dokončeny nové pokoje pro klie…