Cheb: Hazard bude pouze na Svatém Kříži

13.09.2017 13:46

Na konci roku 2019 si v Chebu bude možné hazard zahrát pouze na Svatém Kříži. V samotném Chebu a v dalších městských částech už v té době žádná výherní zařízení nebudou.

Cheb: Hazard bude pouze na Svatém Kříži
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Na konci roku 2019 si v Chebu bude možné hazard zahrát pouze na Svatém Kříži. V samotném Chebu a v dalších městských částech už v té době žádná výherní zařízení nebudou. „Přibližujeme se k cílovému stavu, kdy hazard bude jen na Svatém Kříži. Postupně dobíhají povolení k provozování videoloterijních zařízení, která dříve bez ohledu na názor města vydávalo ministerstvo financí. Řada těchto licencí vyprší v polovině příštího roku, poslední pak v roce 2019. Nyní už musí ministerstvo respektovat naši omezující vyhlášku, která výherní přístroje povoluje pouze na Svatém Kříži. Pro jinou chebskou lokalitu tak povolení není možné vydat,“ řekl starosta Antonín Jalovec.

Zastupitelstvo navíc na návrh vedení města zrušilo několik výjimek ve zmíněné vyhlášce, které umožňovaly provozování výherních zařízení kromě Svatého Kříže i v kasinech na dalších třech místech Chebu. „Třeba v případě kasina v Májové ulici jsme neustále museli řešit spoustu problémů. Lidé z okolí si opakovaně stěžovali na hluk a na to, že se tam stahují problémové osoby. Proto jsme se rozhodli výjimky zrušit,“ vysvětlil starosta.

Přestože se počet automatů v samotném Chebu postupně snižuje, příjmy města z odvodů za výherní zařízení neklesají. Úbytek jejich počtu ve městě je totiž kompenzován tím, že jich naopak přibývá na Svatém Kříži. „Letošní rozpočet počítá s tím, že z výherních hracích přístrojů a loterií město získá přes 30 milionů korun. I díky tomu by se pro příští rok měla navýšit částka, kterou rozdělujeme mezi žadatele o granty v oblastech sportu, kultury a sociálních záležitostí,“ doplnila místostarostka Gabriela Licková.

Ještě před šesti lety v Chebu fungovalo téměř osm desítek heren. V souvislosti s tím evidovala radnice řadu stížností na porušování veřejného pořádku či rušení nočního klidu. V roce 2011 byla proto přijata omezující vyhláška, která výherní přístroje povolovala pouze v okrajové lokalitě Svatý Kříž. Omezení se však netýkalo ministerstvem financí již dříve povolených videoloterijních zařízení. Následná jednání s ministerstvem o jejich případném zrušení nepřinášela žádný výsledek, a proto padlo rozhodnutí, že se město pokusí hazard regulovat prostřednictvím razantního omezení provozní doby. Od ledna 2012 tak mohou mít provozovny, ve kterých jsou výherní přístroje umístěny, otevřeno s výjimkou zmíněného Svatého Kříže pouze od 9 do 17 hodin. Zároveň postupně dobíhají ministerstvem financí dříve vydané licence pro provozování videoloterijních terminálů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Změny na autobusovém nádraží se intenzivně připravují

21:13 Mladá Boleslav: Změny na autobusovém nádraží se intenzivně připravují

Vedení města a Dopravního podniku Mladá Boleslav reagují na oprávněné kritiky veřejnosti a intenzivn…