Cheb: I tak to mohlo býti, pojďte s námi slaviti

22. 5. 2018 16:47

Letošní chebská Muzejní noc má podtitul „První republika...i tak to mohlo býti, pojďte s námi slaviti“

Cheb: I tak to mohlo býti, pojďte s námi slaviti
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

V sobotu 26. května proběhne v prostorách Muzea Cheb již XIV. ročník Festivalu muzejních nocí 2018. Letošní chebská Muzejní noc s podtitulem „První republika...i tak to mohlo býti, pojďte s námi slaviti“ se ponese v duchu oslav 100. výročí založení našeho státu. Návštěvníci se budou moci přenést v čase a na vlastní kůži zažít prvorepublikovou atmosféru.

Na slavnostním zahájení vystoupí taneční soubor Malika Lajla a od 20.30 hod. bude ve Valdštejnské obrazárně promítnut film s Vlastou Burianem „U pokladny stál“ za symbolické vstupné 1 Kč.

V expozici muzea bude pro návštěvníky přichystáno několik novinek jako například dobový krejčovský salón, rodinné loutkové divadlo, prvorepubliková škola nebo hračky, se kterými si hrály děti před sto lety. Velkým lákadlem bude jistě možnost vyfotografovat se v dobovém ateliéru s doplňky ze začátku 20. století.

Po celý večer budou mít návštěvníci možnost relaxovat v prvorepublikové kavárně u výborné kávy a poctivého domácího dezertu. Klid a pohodu všech zúčastněných budou střežit četníci z Habartova.