Cheb: Jak a čím uklízet pěší zónu?

24.05.2018 14:30

Žvýkačky, špína, fleky, cigaretové nedopalky, mastnota – tak vypadá dlažba na pěší zóně

Cheb: Jak a čím uklízet pěší zónu?
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Včera byla k vidění ukázka čištění části pěší zóny. Jak a čím se zbavit nalepených žvýkaček, mastných fleků od jídla a pití, především v blízkosti obchůdků s rychlým občerstvením? Dnes byla k vidění ukázka čištění části pěší zóny. Jak a čím se zbavit nalepených žvýkaček, mastných fleků od jídla a pití, především v blízkosti obchůdků s rychlým občerstvením?

„Téměř každodenně se potýkáme se stížnostmi na nečistotu dlažby na pěší zóně. Dnes nám firma de Wolf Group, s.r.o. Cheb předvedla čisticí stroj na odstraňování žvýkaček. Jedná se o stroj ruční, který musí obsluhovat jeden pracovník.Na odstranění jedné žvýkačky je potřeba časový limit 1 až dvě minuty. Při 1 hodině čištění se s použitím chemikálií a penetrace dostaneme na částku 500 korun, znamená to, že odstranění jedné žvýkačky město přijde na 10 – 15 korun. Při vyčištění celé pěší zóny o velikosti 6 000m2 se dostáváme na částku desítek milionů korun. A to v rozpočtu nemáme. Přičemž účinnost není ani čtrnáctidenní. Jsme tedy před otázkou, zda tímto způsobem čistit pouze místa v blízkosti laviček. Jak jsem již několikrát řekl, vše je v lidech, a také o zájmu provozovatelů občerstvení, kaváren s předzahrádkami a občanech samotných. Jsou města, ve kterých se nesmí žvýkat. Je toto ale cesta? Nebo apelovat na lidi, aby se chovali jako lidi? To samé je s nedopalky cigaret a dalším nepořádkem. Městská policie nemůže být u všeho, ale lidé se mohou dívat okolo sebe a upozornit. Sledujte, poraďte a pomozte! Všem slušným lidem jde snad o totéž, a nejen o kritiku a lhostejnost,“ vyzývá opakovaně veřejnost starosta města Zdeněk Hrkal.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

20:27 Aš: Linka z Aše do Selbu a zpět od 13. května

Autobusové spojení mezi Aší a německým Selbem začne fungovat od pondělí 13. května 2024.