Cheb: Na summitu se jednalo o železniční dopravě

27.07.2017 10:03

Diskutovalo se i o výstavbě nákladního terminálu na chebském nádraží, což by znamenalo velký posun v rozvoji nákladní dopravy Chebska.

Cheb: Na summitu se jednalo o železniční dopravě
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu
reklama

Ve středu 26. 7. se v německém městě Furth im Wald konala česko-bavorská konference o budoucnosti železniční dopravy, jíž se účastnili i ministři dopravy České republiky a Spolkové republiky Německo. Město Cheb na summitu zastupoval starosta Antonín Jalovec. Celou akcí prováděla moderátorka Lída Rakušanová.

Jednalo se především o modernizaci železnice mezi Mnichovem a Prahou, která vede přes Domažlice a Plzeň. V budoucnu by se spojení obou center mělo urychlit o dvě hodiny a rychlíky by zde měly jezdit ve dvouhodinovém taktu.

„Pro Cheb bylo velmi důležité ubezpečení bavorského ministra dopravy Herrmanna, že modernizace trati přes Domažlice nikterak neohrožuje rekonstrukci a elektrifikaci i spojení mezi Chebem a Marktredwitz. Dokonce jsme byli ubezpečeni, že obě tratě se navzájem doplňují a ze strany Bavorska i ČR jim bude věnována stejná pozornost,“ uvedl starosta.

Předseda představenstva společnosti ČD Cargo, společně s krajským radním Hurajčíkem, potvrdili při následném neformálním jednání velký zájem o výstavbu nákladního terminálu na chebském nádraží. Tato investice v hodnotě přes miliardu korun by mohla být přínosem pro další rozvoj celého Chebska, protože spolu s modernizací přeshraniční trati by výrazně usnadnila nákladní dopravu mezi Chebem a Bavorskem, v širším kontextu pak i mezi Karlovarským krajem a přístavy u Severního moře. Elektrifikované železniční spojení by na této trase mohlo nahradit tisíce kamionů, což by znamenalo přínos i z hlediska kvality ovzduší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havířov: Město bude mít nové malometrážní byty

17:20 Havířov: Město bude mít nové malometrážní byty

Nové byty o velikosti 1+KK budou v nabídce Městské realitní agentury už od března letošního roku. V …