Cheb: Podnikatelské setkání Krajské hospodářské komory na radnici

20.10.2015 18:17 | Zprávy
autor: PV

Jak motivovat a udržet si zaměstnance a zabránit odchodu pracovních sil do Německa, bylo ústředním tématem setkání zhruba dvacítky zaměstnavatelů z Chebska.

Cheb: Podnikatelské setkání Krajské hospodářské komory na radnici
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Jednání se také zúčastnil starosta města Petr Navrátil, náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik a zástupci Krajské hospodářské komory.

S nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil a především odlivem pracovníků do nedalekého Německa se v současné době potýká nejedna firma, která zaměstnává lidi v chebském regionu. Jak tomu zabránit, jak motivovat zaměstnance a jak stabilizovat situaci na pracovním trhu, byly hlavní otázky, které byly diskutovány na tomto setkání.

„ Je třeba v úvodu zdůraznit, že město Cheb má nejnižší nezaměstnanost v Karlovarském kraji. Je to dáno tím, že se zde rozrůstá průmyslový park, kde již několik let působí dobře prosperující firmy. O problému odchodu zaměstnanců do zahraničí jsem z řady jednání se zástupci podnikatelské sféry informován a situaci známe i z městského úřadu. Hlavním motivem jsou samozřejmě lepší finanční možnosti, které mohou němečtí zaměstnavatelé nabídnout. Mohu zde přislíbit, že město má a bude mít zájem na tom, aby vytvářelo do budoucna takové podmínky, aby přivedlo do města lidi z jiných měst, krajů a dokonce i států. Jak jsem již avizoval, jednáme s Čechy na Ukrajině z oblasti válečného konfliktu v okolí Donbasu a příští týden jim budeme mít možnost konkrétně představit naše město a navštívit některé firmy, které by jim mohly práci nabídnout,“ informoval starosta Petr Navrátil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava opět přispěje dětem na kroužky

16:32 Jihlava opět přispěje dětem na kroužky

Jihlava i letos spouští projekt na podporu pravidelných sportovních a volnočasových aktivit pro děti…