Cheb: Přijímačky nanečisto už mají deváťáci za sebou

21.02.2025 16:47 | Tisková zpráva

Z 326 žáků devátých tříd chebských škol se jich do přijímaček nanečisto zapojilo 202.

Cheb: Přijímačky nanečisto už mají deváťáci za sebou
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Na sklonku ledna si žáci devátých tříd mohli nanečisto vyzkoušet, jak budou probíhat přijímací zkoušky na střední školy. Deváťáci tak nyní mají ještě čas případně něco dostudovat, aby ostré přijímačky zvládli.

Z 326 žáků devátých tříd chebských škol se jich do přijímaček nanečisto zapojilo 202, tedy skoro dvě třetiny. Aby podmínky byly co nejvíce podobné těm jako při skutečných přijímačkách, testování absolvovali vždy na jiné základní škole, než kterou navštěvují.

A tady jsou ohlasy z jednotlivých chebských škol:

Je dobré, že si děti vyzkoušely přijímačky nanečisto. Prošly si tak cennou zkušeností, která je vedla k poznání, že je třeba přípravu nepodceňovat a zodpovědněji se připravovat na budoucí „ostré“ přijímací řízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Co máte furt s tím Eurem?

Proč spíš neřešíte pokles reálných mezd a celkové životní úrovně většiny občanů? Nebo snad tohle vyřeší přijetí Eura? Nebudeme na tom pak spíš ještě hůř?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uherské Hradiště: Fond sociálních služeb na Uherskohradišťsku

7:33 Uherské Hradiště: Fond sociálních služeb na Uherskohradišťsku

Rok od vzniku Fondu sociálních služeb pro správní obvod Uherského Hradiště se ukazuje, že společná i…