Cheb: Proč došlo k odložení rekonstrukce Havlíčkovy ulice?

25.01.2018 15:15

Nejprve je třeba projekčně připravit související investice - například vybudování nového parkoviště na sousedním pozemku, který město před nedávnem koupilo.

Cheb: Proč došlo k odložení rekonstrukce Havlíčkovy ulice?
Foto: archiv města
Popisek: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu

Havlíčkovu ulici a její okolí čeká v příštích letech výrazná proměna. Kromě její celkové rekonstrukce se počítá s vybudováním velké parkovací plochy v  sousedství nebo opravou cesty podél řeky na Zlatý vrch. Zvažuje se rovněž možnost vybudovat novou komunikaci podél KC Svoboda, která by přímo propojila tzv. americký most s křižovatkou u Lidlu. „Z těchto důvodů jsme odložili celkovou rekonstrukci Havlíčkovy ulice, kterou chtělo minulé vedení města realizovat letos. Je zřejmé, že by to bylo neekonomické. Celou ulici bychom teď nákladně zrekonstruovali a v krátké době opět rozkopali,“ vysvětlil místostarosta Michal Pospíšil. „Není pochyb o tom, že Havlíčkova ulice rekonstrukci nutně potřebuje. Nejprve ale musíme projekčně připravit i související investice, protože jinak by to bylo plýtvání penězi. My chceme město spravovat efektivně a hospodárně,“ dodal starosta Zdeněk Hrkal.

Zmíněná parkovací plocha má vyrůst na rozsáhlém pozemku po někdejším zahradnictví, který město koupilo od společnosti Ahold. „O odkoupení tohoto pozemku se jednalo dlouhou dobu. Původně požadovaná cena se nám zdála vysoká. Nakonec jsme dosáhli jejího výrazného snížení na 7 milionů korun. Vybudovat tady chceme parkovací plochu, která by sloužila jak pro obyvatele nedalekých panelových domů, tak pro potřeby Svobody. Parkovacích míst je v lokalitě nazývané pod plicákem akutní nedostatek a nové parkoviště přinese výrazné zlepšení. Pokud se najde investor, vyrůst by zde mohl i bytový dům,“ upřesnil starosta Hrkal.

V souvislosti s plánovaným vybudováním nového parkoviště však bude třeba vyřešit jeho dopravní napojení na stávající komunikaci. „Kdo to v této lokalitě zná, tak určitě tuší, že najít vhodné řešení nebude jednoduché. V okolí připravovaného parkoviště je několik křižovatek, autobusová zastávka, prudké zatáčky. Dopravní projektanti to ale budou muset vymyslet,“ poznamenal místostarosta Pospíšil. „Už roky se také hovoří o možném propojení amerického mostu s křižovatkou u Lidlu, díky čemuž by odpadlo složité objíždění celé lokality. Tento záměr nyní intenzivně prověřujeme především s ohledem na nedořešené majetkoprávní vztahy. V plánu máme také rekonstrukci komunikace v Pobřežní ulici od Svobody směrem na Zlatý vrch. Její stav je katastrofální, přičemž je značně využívána jak chodci, tak cyklisty, kteří tudy směřují na páteřní cyklostezku podél Ohře. Obě tyto investice budou mít zásadní vliv na podobu křižovatky před Svobodou. Dále si je třeba také uvědomit, že se plánuje zasíťování areálu bývalých kasáren a k napojení dojde právě v Havlíčkově ulici. To je další důvod, proč by se muselo do zrekonstruované Havlíčkovy ulice zanedlouho opět kopnout.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Šatny pro děti u bazénu jsou komfortnější a barevnější

21:10 Kroměříž: Šatny pro děti u bazénu jsou komfortnější a barevnější

Nejmenší návštěvníci plaveckého bazénu v Obvodové ulici mohou využívat nově zvelebené šatny. „Jedná …