Cheb: Wolkerova ulice je ulicí hrůzy

30.01.2017 21:00

Nejen bezdomovci, ale špatný technický stav komplexu domů ve „Wolkerce“ je vážný problém města.

Cheb: Wolkerova ulice je ulicí hrůzy
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Již několik let řeší vedení města situaci několika vybydlených domů ve Wolkerově ulici. Stav domů je vzhledem ke klimatickým podmínkám radikálně horší.

„Sešel jsem se se zástupci policie a hasičů, abychom diskutovali tuto pro město problematickou otázku. Objekt ve Wolkerově ulici vlastní soukromý majitel Miroslav Matušek. Ten však nechal stav budov dojít do té fáze, že se postupně rozpadají. Především v těchto dnech, kdy mráz působí na stavební materiál, budovám hrozí na některých částech zřícení. Navíc byty obývají bezdomovci. Situace je nebezpečná i pro kolemjdoucí lidi, neboť na veřejnou komunikaci padá stavební materiál a hrozí zde možný úraz. Proto jsme v jednání se statikem, který má za úkol posoudit míru poškození budov. Věřím, že posudek bude vyhodnocen v řádu několika příštích týdnů. Buď bude vyzván vlastník k zabezpečení objektů, případně k demolici. V případě, že by pan Matušek výzvu nerespektoval, jako další krok by postupovalo město v podobném režimu, jako tomu bylo v případě nedovolených staveb v ulici Májová,“ vysvětlil starosta města Petr Navrátil.

Město ve snaze o odkoupení nemovitostí od majitele, však zjistilo, že na domech je zástava ve výši pěti milionů korun. „V případě možného odkupu, bychom chtěli, aby byly budovy očištěny od všech zástav. Proto nyní přistupujeme k variantě statického posouzení a uvidíme co dál,“ doplnil starosta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uničov: Město rozšiřuje městský kamerový a dohlížecí systém

21:22 Uničov: Město rozšiřuje městský kamerový a dohlížecí systém

Vývoj trestné činnosti v Uničově nevykazuje z dlouhodobého hlediska dramatický nárůst. Ovšem začátke…