Chomutov: Havarijní stav zdi u Kauflandu vyžaduje okamžitý zásah

08.11.2018 20:32

Chomutovany čeká omezení dopravy na křižovatce u Kauflandu. Příčinou je havarijní stav opěrné zdi podél silnice ve Vinohradské ulici. „Bohužel statik určil, že nebezpečí je akutní. Bezpečnost chodců i kolemjedoucích automobilů a vozů městské hromadné dopravy je pro nás na prvním místě, proto musíme část silnice neprodleně uzavřít a zabezpečit proti sesuvu zdi,“ říká primátor Marek Hrabáč.

Chomutov: Havarijní stav zdi u Kauflandu vyžaduje okamžitý zásah
Foto: chomutov-mesto.cz
Popisek: Chomutovské náměstí

Na zeď patřící městu, tlačí obrovskou silou zeď nesoucí parkoviště supermarketu Kaufland. „S vedením řetězce povedeme intenzivní jednání o nápravě situace,“ dodává primátor.

V pátek bude uzavřena část odbočovacího pruhu ve Vinohradské ulici podél zdi a uzavřen přechod vedoucí od hotelu Mertin ke zdi. V následujícím týdnu (termín bude upřesněn) , bude ulice uzavřena v úseku od Sklepní do Mostecké ulice v celé šíři kvůli pracím na opatření proti sesuvu. „Podél zdi položíme betonová svodidla a prostor mezi nimi a opěrnou zdí bude vyplněn hrubým drceným kamenivem s výplní v desetistupňovém sklonu ke zdi,“ vysvětluje vedoucí odboru rozvoje a investic Jana Tröglová. Práce, a tudíž úplně uzavření Vinohradské ulice, by měly trvat maximálně sedm dní. Souběžně bude na opěrné zídce umístěn monitoring trhlin. Dopravní omezení bude mít vliv na autobusové a trolejbusové linky.

Po skončení prací bude opět jen zúžen pravý odbočovací pruh z Vinohradské ulice směrem nahoru ke gymnáziu. Nadále zůstane uzavřen přechod pro chodce, kteří budou křižovatku muset obcházet po ostatních přechodech. Dopravní omezení bude trvat zřejmě minimálně rok, protože obě zdi potřebují rozsáhlé opravy, na které se musí vypracovat posudky a projekty. Při rekonstrukci dojde s velkou pravděpodobností k opětovným dopravním omezením.

Tlak opěrné zdi Kauflandu způsobil nevratné poškození dolní opěrné zdi, která je ve vlastnictví města. Statik, jehož posudek si město nechalo zpracovat na základě pravidelných kontrol, které odhalily viditelné změny opěrné zdi, doporučuje také uzavření části parkoviště u opěrné zdi patřící Kauflandu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvůr Králové nad Labem: Nebezpečné a nemocné stromy na Benešově nábřeží pokácí, nahradí je mladé lípy

21:20 Dvůr Králové nad Labem: Nebezpečné a nemocné stromy na Benešově nábřeží pokácí, nahradí je mladé lípy

Pracovníci specializované firmy začnou během úterý 15. ledna dopoledne na Benešově nábřeží kácet neb…