Děčín: Město chce protihluková opatření ve Vilsnici

17.06.2016 12:15 | Zprávy
autor: PV

Primátorka města Marie Blažková jednala se zástupci Krajského úřadu Ústeckého kraje a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR o řešení hlukové zátěže obyvatel žijících ve Vilsnici u silnice I/62 Děčín – Ústí nad Labem.

Děčín: Město chce protihluková opatření ve Vilsnici
Foto: decin.cz
Popisek: Děčín

Protihluková opatření byla navržena již v roce 2009, ale dosud, přes veškeré sliby, nedošlo k jejich realizaci. Z hlediska bezpečnosti silničního provozu tento úsek není nebezpečný, ale lidé žijící  v jeho těsném okolí jsou vystaveni hluku, který překračuje povolené limity. Navrženými opatřeními jsou výměna oken, vybudování protihlukové stěny a snížení rychlosti na 70 km/hod., investorem stavebních opatření je Ředitelství silnic a dálnic ČR, snížení rychlosti je v kompetenci Krajského úřadu Ústeckého kraje. Vedení města trvá na ochraně svých obyvatel a požaduje řešení ze strany kompetentních institucí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Dotace zamíří do nemocnice, charity i dětské ordinace

19:47 Znojmo: Dotace zamíří do nemocnice, charity i dětské ordinace

Zastupitelé města Znojma schválili na svém červnovém zasedání poskytnutí několika významných dotací,…