Děčín: Město chce šetřit energie, sází i na fotovoltaiku

20.11.2023 19:06 | Tisková zpráva

Město Děčín připravuje na střechy svých budov fotovoltaické elektrárny (FVE). Cílem této investiční akce je snížit náklady na energie. Část nákladů na pořízení FVE uhradí dotace.

Děčín: Město chce šetřit energie, sází i na fotovoltaiku
Foto: decin.cz
Popisek: Děčín

Fotovoltaické elektrárny město plánuje na celkem dvanácti budovách. Jedná se o budovy magistrátu v ulici 28. října, základní a mateřské školy, školní jídelnu nebo také aquapark a zimní stadion. „Přínos projektu vidím především v možnosti sdílení vyrobené energie a jejího využití v dalších objektech města, případně také v nabíjení elektromobilů, které město již má nebo plánuje do budoucna pořídit. Ušetřili bychom tak v rozpočtu města nemalé finanční prostředky,“ vysvětluje náměstek primátora pro rozvoj města a IT Ondřej Smíšek (Náš Děčín).

Anketa

Líbily se vám letošní oslavy 17. listopadu?

2%
86%
hlasovalo: 13429 lidí

Na šesti objektech budou FVE o výkonu nad 50 kWp v předpokládané hodnotě 24 800 000 korun. Na dalších šesti objektech pak město nechá nainstalovat FWE o výkonu do 50 kWp v předpokládané hodnotě 5 200 000 korun. Celkem se tedy jedná o zakázku ve výši 30 milionů korun s tím, že dotace bude činit 15 086 000 korun.

Investici je třeba předfinancovat, na to město použije vlastní finanční prostředky nebo kontokorent. Dotaci tedy město získá až po ukončení projektu. Jeho realizace bude probíhat postupně v průběhu roku 2024.

Město Děčín šetří energie i jinými způsoby. Například začalo úsporněji vytápět své budovy úpravou topných křivek. Došlo k snížení teploty vody v radiátorech. Ve městě proběhl také pasport veřejného osvětlení a probíhá postupná výměna zastaralých svítidel za LED osvětlení.

reklama

autor: PV

premiér

Není to spíš naopak, že jedině pod tlakem dokáže premiér jednat? A když jste u tlaku, máte dojem, že Babiš a vaše vláda zvládla pod tlakem covidu jednat lépe? Vždyť jste svá rozhodnutí měnili jak aprílové počasí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

22:09 Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

Radnice odstartovala veřejnou sbírku Vánoční strom. Kolemjdoucí mohou přispět do zcela nové pokladni…