Děčín: Na zeleni ve městě nám záleží

25.09.2015 20:37

Veřejná prostranství s údržbou zeleně těsně souvisí. Mít upravené parky a zelená prostranství je přeci dobrou vizitkou každého města. Proto i Děčín se snaží o zeleň co nejlépe pečovat.

Děčín: Na zeleni ve městě nám záleží
Foto: decin.cz
Popisek: Děčín

Lidé si často stěžují na výšku travního porostu v parcích a okrajových částech města. Je však nutné si uvědomit, že vegetativní podmínky se v jednotlivých oblastech značně liší. Z toho důvodu byl zvolen efektivní harmonogram prací souvisejících s péčí o zeleň. Ten je městem samozřejmě neustále revidován a přizpůsobován tak, aby dostál požadavkům nejen na kvalitu, ale také finanční možnosti města. „V některých oblastech se tráva seká i dvanáctkrát do roka. Celková rozloha zatravněných ploch, které jsou v péči města, je neuvěřitelných 79ha. Na jejich péči je městem ročně vynakládáno více jak 13 mil Kč,“ vysvětluje Marie Blažková, primátorka města.

O sekání trávy se převážně starají Technických služby Děčín, ty mají na starosti největší podíl péče o travnaté porosty, celkem se jedná o 60ha. S péčí o další plochy pomáhá také Středisko městských služeb, které obhospodařuje 9 ha. Výška porostu v péči Technických služeb nesmí přesahovat 20 cm. „Výšku porostu nestanovuje žádný zákon. My se však snažíme o to, abychom dostáli základním požadavkům na seč a její následné zužitkování. Chápu, že by občané chtěli mít před svými domy nejraději golfové trávníčky, ale to prostě není v silách města“, dodává primátorka. Zákon totiž nestanovuje výšku trávy, která by měla být posekána, říká pouze, že vlastníci pozemků jsou povinni zjišťovat a omezovat výskyt a šíření škodlivých organismů včetně plevelů tak, aby nevznikla škoda jiným osobám nebo nedošlo k poškození životního prostředí anebo k ohrožení zdraví lidí a zvířat.

Případné poznatky od našich občanů na četnost sekání travnatých ploch město eviduje a snaží se je zahrnout do harmonogramu ročních prací. Za tyto podněty proto děkujeme.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

10:28 Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

V pátek 17. května od 18 hodin do půlnoci budete mít znovu příležitost projít si galerie, muzea a da…