Děčín: Přidejte hlas na Pocitovou mapu města

23.10.2019 6:32

Na které místo ve městě jsou děčínští obyvatelé hrdí, kde rádi tráví volný čas, jaké místo považují za nebezpečné, kde je to ošklivé, kam by se měla umístit lavička, kde je příležitost pro rozvoj nebo kam vzít návštěvu? Na tyto otázky pomůže najít odpověď nový projekt „Pocitová mapa města Děčína“.

Děčín: Přidejte hlas na Pocitovou mapu města
Foto: decin.cz
Popisek: Děčín

„Pro plánování aktivit ve veřejném prostoru je velmi důležité znát názor občanů. Proto jsme se rozhodli použít projekt na vytvoření takzvaných pocitových map založený na aktivním zapojení občanů. Získáme tak důležité informace pro naše rozhodování,“ řekl Ondřej Smíšek, radní pro školství, sociální oblast a IT technologie „smart city“.

Získaná data budou stejně jako průzkum veřejného mínění, který si nechali radní vypracovat letos v červnu, sloužit také jako podklad tvorby nového strategického plánu rozvoje města, případně dalších rozvojových dokumentů.

Do demografického a pocitového průzkumu se mohou občané zapojit elektronicky na portálu ZDE. Do mapy města označí k jednotlivým otázkám konkrétní místa a případně je doplní komentářem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litvínov: Stadion potřebuje nové mantinely

6:32 Litvínov: Stadion potřebuje nové mantinely

Horní hala Zimního stadionu Ivana Hlinky v Litvínově, kde se hrají utkání nejvyšší hokejové soutěže,…