Děčín: Radnice obdržela posudek statika na čtvrtý nástupní směr ferraty

26.06.2016 8:33 | Zprávy
autor: PV

Čtvrtý nástupní směr, který vytvořil Karel Bělina bez vědomí a souhlasu vlastníka ferraty, nechalo město zkontrolovat. Posudek statika říká, že tato cesta není bezpečná a je tedy nutné přijmout opatření na zajištění bezpečnosti lezců.

Děčín: Radnice obdržela posudek statika na čtvrtý nástupní směr ferraty
Foto: decin.cz
Popisek: Děčín

Výstavba čtvrtého nástupního směru na pozemcích města proběhla bez patřičných povolení a bez jakéhokoliv projektu. „Potvrdilo se, čeho jsme se obávali, tedy, že takto vytvořená cesta vykazuje nedostatky. Ferrata je majetek města a město také nese plnou odpovědnost za případné nedostatky. Zároveň je město jediné, které je odpovědné, pokud by došlo ke zranění lezců kvůli případné technické vadě ferraty. Proto dbáme na to, aby veškeré cesty byly naprosto bezpečné a měly také potřebná posouzení,“ řekl Jiří Anděl, náměstek primátorky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

7:27 Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

Poslední dny zbývají podnikatelům, vlastníkům či nájemcům nemovitostí v Plzni na to, aby odstranili …