Do Semil míří Odpadový Oskar

10.12.2016 14:47 | Zprávy
autor: PV

Do Semil míří Odpadový Oskar! Ocenění za nejnižší produkci odpadů v přepočtu na obyvatele v kategorii nad 5.000 obyvatel v Libereckém kraji obdrželo město Semily od neziskové organizace Arnika.

Do Semil míří Odpadový Oskar
Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons
Popisek: Semily

Toto ocenění vyhlašuje a předává Arnika již druhým rokem. Letos se po bok Semil zařadily i Kvítkov na Českolipsku a Malá Skála, které vykázaly produkci odpadů nižší než 150 kg na obyvatele.

"Kromě samotného množství vyprodukovaných odpadů posuzujeme i další důležité faktory: podmínky pro třídění, ekonomické aspekty odpadového hospodářství nebo možnost třídit bioodpad. Oceněné obce ukazují, že chytré a šetrné nakládání s odpady je nejen ekologické, ale i výhodné." sdělil Ing. Milan Havel, koordinátor soutěže a odborník Arniky na systémy odpadového hospodářství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nové pokoje pro klienty v Domově pro seniory

11:32 Louny: Nové pokoje pro klienty v Domově pro seniory

V Domově pro seniory U Pramene v Lounech byly v přízemí hlavní budovy dokončeny nové pokoje pro klie…