Do hradeckých školek se v pondělí vracejí děti

23.04.2021 10:41

Na základě mimořádného opatření vlády se mohou od pondělí 26. dubna do mateřských škol ve vybraných krajích vrátit děti, týká se to také města Hradce Králové. Děti ve školkách navíc nebudou muset nosit roušky a nebudou se ani testovat na koronavirus. Toto opatření se vztahuje i na předškolní děti, které do školek docházejí už od poloviny dubna.

Do hradeckých školek se v pondělí vracejí děti
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

„Provoz mateřských škol podle opatření vlády mohou obnovit pouze ty kraje, kde je týdenní přírůstek nových případů nákazy covid-19 pod 100 na 100 tisíc obyvatel. V Hradci Králové se toto číslo za posledních sedm dní pohybuje kolem 87, na celý kraj je to pak ještě méně,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Do hradeckých školek se mohou vrátit všechny děti, omezené již nebudou počtem ve třídách ani nošením roušek. Zrušená je také povinnost podstoupení testu na koronavirus. Stejné podmínky budou platit také pro předškolní děti, které do mateřských škol chodí od poloviny dubna a testovat se ještě tento týden musejí. Testování na koronavirus zůstává povinné pro učitele i nepedagogický personál, probíhat bude v mateřských školách jednou týdně. Další informace budou postupně na svých webových stránkách zveřejňovat jednotlivé školy.

V rámci mimořádného opatření vlády se výjimka ohledně návratu dětí do mateřských škol vztahuje pouze na Královéhradecký a Karlovarský kraj. Dle něho je situace v okresech Královéhradeckého kraje, tedy včetně Hradce Králové, dlouhodobě stabilizovaná. Zároveň zde dochází ke kontinuálnímu poklesu nejen počtu nakažených onemocněním covid-19, ale také počtu hospitalizovaných.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodonín: Stavba cesty přes Očovské louky pokračuje

21:17 Hodonín: Stavba cesty přes Očovské louky pokračuje

Na Očovské louky se před několika týdny vrátila těžká technika.