Zaštiťuje několik unikátních projektů a sdružuje seniory z několika domažlických organizací.
Městská rada seniorů (MRS), která spadá pod krajskou a následně republikovou radu, se v Domažlicích poprvé sešla 5. února 2014. Jejím předsedou je JUDr. Josef Fidrant. Je to jediná městská rada, kterou se v uplynulých letech podařilo v České republice založit a která funguje na více než 100%.
„Sdružujeme deset klubů seniorů nejrůznějších organizací v Domažlicích. Jsou to sokolové, turisté, policisté, hasiči, oba penziony seniorů, Český červený kříž, zahrádkáři, Svaz tělesně postižených nebo chovatelé. Nyní se k nám přidají ještě senioři z Horšovského Týna,“ uvedla Jaroslava Kaucká, členka Krajské rady seniorů a jednatelka MRS Domažlice.
Kromě toho, že si senioři navzájem pomáhají při pořádání nejrůznějších kulturních nebo sportovních akcí, má MRS ve své kompetenci také celou řadu projektů. Jmenovat můžeme například projekty: Aktivní senior, Kulturní senior, Senoři pomáhají seniorům, Šikovný senior nebo Vzdělaný senior.
Senior Pas je oblíbený
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


