Domažlice: Nová škola má nové odborné učebny i bezbariérové úpravy

03.09.2020 16:59

Dvě nové jazykové učebny, nová třída pro výuku přírodních věd, dvě bezbariérové toalety, výtah, sklad a počítačová učebna. Do nového školního roku 2020/21 vstupuje nová škola v ulici Msgre B. Staška s novinkami, nové odborné učebny a bezbariérové úpravy přišly podle cen z projektu na 16 milionů korun.

Domažlice: Nová škola má nové odborné učebny i bezbariérové úpravy
Foto: domazlice.info
Popisek: Domažlice
reklama

Jazykové učebny mají kapacitu 25 dětí, jedno z míst je vždy určeno pro handicapovaného školáka. Díky modernímu interaktivnímu vybavení se výrazně zvýší doba po kterou bude žák aktivně během vyučovací hodiny mluvit  v cizím jazyce.

Ve třídě pro výuku výpočetní techniky je místo pro 17 žáků včetně jednoho s handicapem. V učebnách pro přírodní vědy se budou vyučovat přírodopis, fyzika a chemie.

Výtahy se budou ovládat prostřednictvím přidělovaných čipů, nebudou určeny pro běžný provoz pro všechny žáky a pedagogy. Čipů je připraveno padesát.

V nově upravených prostorách došlo k výměnám rozvodů, instalací a svítidel, nové jsou podlahy, zastínění oken i nábytek.

,,Přípravy včetně projektové dokumentace začaly v roce 2015. Čtyři roky jsme čekali na zajištění dotací," shrnul ředitel školy Karel Štípek.

85% nákladů pokryly peníze z Integrovaného regionálního operačního programu, zbytek pak finance ze státních peněz a městského rozpočtu. Administrativně městu pomohla Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje. Stavební práce provedla firma Stavby VZL.

,,Svým způsobem nám pomohla situace okolo koronaviru. Měli jsme prázdnou školu, což omezilo komplikace pro stavbaře," poznamenal ředitel Štípek.

Podobný projekt na výstavbu nových učeben a bezbariérové úpravy čekají od září i základní školu v Komenského ulici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Velikonočního putování se zúčastnilo přes 500 dobrodruhů

11:45 Jihlava: Velikonočního putování se zúčastnilo přes 500 dobrodruhů

Město navíc vylosovalo deset výherců hlavní ceny – velkého plyšového ježka. Velikonoční putování trv…