Domažlice: Veřejnosti bylo představeno dokončené dílo na Baldově

07.07.2017 14:47

V den, kdy si připomínáme upálení mistra Jana Husa, se na Baldově u Domažlic konala neformální snídaně při příležitosti představení dokončeného pomníku na počest husitské bitvy u Domažlic z roku 1431.

Domažlice: Veřejnosti bylo představeno dokončené dílo na Baldově
Foto: domazlice.info
Popisek: Domažlice
reklama

V roce 2015 (14. srpna) byl na Baldově u Domažlic slavnostně odhalen pomník ve tvaru kalichu. Celá iniciativa dokončení pomníku, který začali naši předci budovat již v roce 1931, pochází od Společnosti pro vybudování pomníku na Baldově v jejímž čele je pan Miloš Novotný. Před 86 lety se ovšem na Baldově postavil pouze podstavec a ke stavbě samotného pomníku došlo právě až v roce 2015. Nyní bylo dílo kompletně dokončeno.

"Já se zmíním především o malém dobrodružství, které se tady odehrálo minulý týden, kdy sem byl vrácen původní základní kámen, který jsme v roce 2015 objevili v podstavci z roku 1931," vysvětlil v úvodu všem přítomným místostarosta Domažlic Stanislav Antoš a pokračoval: "Byla v něm nalezena schránka, uvnitř které byly listiny a různé dokumenty a přesto, že byla zaletovaná, byly listiny hodně poškozené. My jsme udělali kopie, přiložili jsme současné tiskoviny a zprávu a schránku dnes vrátíme do útrob základního kamene, který se stal součástí nového sezení u kalichu, jež tady dnes vlastně představujeme."

O nálezu schránky se vzkazem našich předků si můžete přečíst ZDE

Autorem v současné době kompletně dokončeného díla na Baldově je klatovský sochař Václav Fiala. "Musím především všem poděkovat, protože ta práce byla velmi příjemná. Jsem velmi rád, že došlo na dokončení díla podle mého návrhu, protože tyto terénní úpravy a lavičky podtrhují tohle monumentální dílo," uvedl mimo jiného Fiala.

Pro všechny přítomné bylo potom na Baldově připraveno malé pohoštění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava nadále poskytuje zápůjčky na výměnu kotlů

6:31 Ostrava nadále poskytuje zápůjčky na výměnu kotlů

Úspěšní ostravští žadatelé o dotaci na výměnu starého domácího kotle za moderní, ekologický mohou od…