Dvůr Králové nad Labem: Připravuje se rekonstrukce druhého bazénu na Tyršově koupališti, přibydou nové atrakce

29.03.2020 7:34

Město Dvůr Králové nad Labem chystá rekonstrukci druhého dožívajícího bazénu na Tyršově koupališti. Předpokládá se, že stavební práce začnou po výběru zhotovitele, a k tomu by mělo dojít ještě letos.

Dvůr Králové nad Labem: Připravuje se rekonstrukce druhého bazénu na Tyršově koupališti, přibydou nové atrakce
Foto: Dvůr králové nad Labem
Popisek: Dvůr králové nad Labem
reklama

„Rekonstrukce bude spočívat ve vložení nerezové konstrukce do nynějšího vanového konstrukčního prostoru. Do bazénu by měly být nainstalovány atrakce pro návštěvníky, které byly vybrány na základě diskuze. Ta proběhla nejen mezi radními města, ale například také ve studentském zastupitelstvu, kde jsme se zeptali přímo dětí, o jaké atrakce by měly na koupališti zájem. Dále proběhla diskuze i v rámci stavebně-architektonické a sportovní komise,“ uvedl místostarosta Jan Helbich.

Rada města nakonec souhlasila, že do jedné části tzv. rekreačního bazénu na Tyršově koupališti budou nainstalovány dvojskluzavka, lanový most s lekníny, masážní trysky a lavice pro relaxaci. V dětské části tohoto bazénu, který bude mít menší hloubku, to budou skluzavka kobra a dvě vodní děla.

Pro letošní rok jsou potřebné náklady na přípravu akce (včetně současné aktualizace projektu) zahrnuty v rozpočtu města s tím, že hlavní výdaje proběhnou v roce 2021.

Nadále také na Tyršově koupališti pokračuje rekonstrukce sociálního zázemí, které bude návštěvníkům sloužit od letošní sezony, stejně jako WC pro handicapované občany. Na tyto akce má město letos v rozpočtu celkem 3,6 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děčín: Rogalo DC startuje již tuto neděli

6:32 Děčín: Rogalo DC startuje již tuto neděli

V neděli 31. května startuje v 15 hodin na Smetanově nábřeží oblíbená série minifestivalů Rogalo DC.…