Dvůr Králové nad Labem: Studentští zastupitelé připravují pro své spolužáky prezentace o aktuálních problémech

21.04.2017 13:45

Studentští zastupitelé se ve čtvrtek 6. dubna 2017 sešli nad přípravou prezentací pro své spolužáky. Chtěli by jim tak osvětlit témata, která si sami vybrali a jež se jich bezprostředně dotýkají: užívání měkkých a tvrdých drog, šikana, sexuální odpovědnost a terorismus. Výsledky své skupinové práce představí ve čtvrtek 22. června na 2. ročníku Královédvorských sportovních her.

Dvůr Králové nad Labem: Studentští zastupitelé připravují pro své spolužáky prezentace o aktuálních problémech
Foto: www.dvurkralove.cz - Miluše Peterová
Popisek: Dvůr Králové nad Labem

„Už na předchozím zasedání se studentští zastupitelé rozdělili do čtyř skupin a vytvořili si osnovu jednotlivých prezentací. Dubnového zasedání se pak účastnili také odborníci z řad Policie ČR, RIAPSu a Farní charity, kteří měli studentským zastupitelům pomoci, osnovy s nimi projít a poradit jim, z jakých zdrojů ještě mohou získat další důležité informace,“ uvedla místostarostka města Alexandra Jiřičková.

Na příštím zasedání si již studentští zastupitelé vyzkouší prezentaci jednotlivých témat. „Výsledky své skupinové práce představí ve čtvrtek 22. června na 2. ročníku Královédvorských sportovních her, kterých se zúčastní žáci všech základních škol ve městě včetně základní školy a praktické školy a nižších ročníků víceletého gymnázia. Věříme, že s organizací akce pomůžou i žáci Střední školy informatiky a služeb,“ poznamenala Alexandra Jiřičková. Hry se uskuteční na letním atletickém stadionu, kde se žáci utkají v řadě disciplín a zároveň zde budou připraveny prostory pro prezentace vybraných témat.

„Podle všeho žáky nejvíce trápí otázka šikany a užívání drog a svými prezentacemi by chtěli svým spolužákům především pomoci nebo poradit,“ vysvětlila místostarostka města.

Na květen pak studentští zastupitelé naplánovali jarní úklid města. Akce se uskuteční v sobotu 20. května od 10:00 hod., lokalita úklidu bude ještě upřesněna. „Nabízeli jsme studentským zastupitelům, zda by akci nechtěli spojit například s akcí Ukliďme Česko, do které se zapojí v úterý 25. dubna i město Dvůr Králové nad Labem. Chtějí však deklarovat svou samostatnost a akci uspořádat nezávisle na ostatních. Rádi by, aby se do úklidu zapojili také zvolení zastupitelé města, spolužáci a veřejnost,“ dodala Alexandra Jiřičková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Opravy budovy Starého pivovaru se rozběhly naplno

21:16 Kroměříž: Opravy budovy Starého pivovaru se rozběhly naplno

Rekonstrukce budovy Klubu Starý pivovar se rozběhla naplno. Práce začaly 1. února a skončí nejpozdě…