Po certifikovaném dřevu je totiž zvýšená poptávka a někteří odběratelé jsou ochotni za něj připlatit. Lesům města Zlína se tak všechny finanční investice do auditu FSC mohou vrátit do jednoho roku.
„Během tří měsíců, kdy jsme držiteli certifikátu FSC, jsme dostali nabídku na příplatek za FSC na vlákninové dřevo a na bukovou kulatinu. Stejně tak jsme zaznamenali i poptávku v sortimentu listnaté kulatiny a vlákniny,“ upřesňuje jednatel Lesů města Zlína a lesník Marek Koutný.
V České republice je totiž nedostatek FSC suroviny a takto certifikované dřevo může být atraktivním obchodním artiklem. Někteří velcí obchodníci, jako např. firma IKEA, jsou proto ochotní jej také finančně zvýhodnit. A ví proč. Chtějí nakupovat zdravý materiál z přírodě blízce obhospodařovaných lesů a také vyjádřit společenskou odpovědnost k problémům lesních ekosystémů jak v České republice, tak i celosvětově.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV