Frenštát pod Radhoštěm: Astra má novou polytechnickou učebnu

20.12.2018 6:32

Po necelých třech měsících intenzivních prací má Astra, centrum volného času ve Frenštátě pod Radhoštěm k dispozici novou polytechnickou učebnu.

Frenštát pod Radhoštěm: Astra má novou polytechnickou učebnu
Foto: mufrenstat.cz
Popisek: Frenštát pod Radhoštěm
reklama

Od začátku února pak bude učebna sloužit návštěvníkům Astry k rozvíjení jejich odborných technických znalostí a dovedností. Náklady na vybudování učebny dosáhly výše 1,88 milionu korun, přičemž téměř 1,66 milionu korun pokryla dotace z Evropské unie.

„Návštěvníci učeben budou moci využívat 21 nových pracovních stolů a další čtyři pracovní stoly s hoblicí, dvě interaktivní tabule a různé další náčiní,“ uvedl Jiří Skála z odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm. Polytechnická učebna je rozdělena na dvě části, na místnost pro hrubou mechaniku a místnost pro jemnou mechaniku. Zároveň byly vybudovány nové šatny a sociální zařízení. Projekt realizovala firma EB – stavební společnost s.r.o. z Frenštátu pod Radhoštěm. „Projekt polytechnické učebny spočíval ve vybudování učeben ke zvýšení znalosti a dovednosti návštěvníků centra volného času ve vazbě na jejich budoucí uplatnění na trhu práce,“ doplnil Jiří Skála.

Prohlídka nové polytechnické učebny se za přítomnosti členů vedení města, radních, pracovníků městského úřadu, Astry a osob spolupracujících při realizaci projektu uskutečnila v polovině prosince. Slavnostní otevření učebny pro širokou veřejnost připravují v Astře na konec ledna 2019.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vsetín: Zastupitelé řešili rekonstrukci budovy městského úřadu a okolí

21:16 Vsetín: Zastupitelé řešili rekonstrukci budovy městského úřadu a okolí

Vsetínští zastupitelé schválili ustavení pracovní komise, která se bude zabývat řešením prostranství…