Frýdek-Místek: Další tři památky v rukou restaurátora

14.07.2022 11:41 | Tisková zpráva

Město nechává zvelebit další tři drobné sakrální památky. Obnovy se ještě letos dočkají dvě kapličky a také kříž na hřbitově v Lískovci. Práce vyjdou celkem na více než 600 tisíc korun a město je uhradí ze svého rozpočtu.

Frýdek-Místek: Další tři památky v rukou restaurátora
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Byly blízké našim předkům, teď je chráníme pro budoucí generace. V tomto duchu se město pouští do oprav dalších historických památek, které dokreslují tvář Frýdku-Místku.

„Ve městě máme hodně historických objektů, které dlouhou dobu nebyly opravovány. Odkazu předků si vážíme a tyto památky nemůžeme nechat zchátrat. Přestože stát a kraj omezily dotace na obnovu památek, pokračujeme v jejich opravách a hradíme je z rozpočtu města. Historie památek je spojena s daným místem a obyvatelé k nim mají citový vztah,“ uvedl radní pro kulturu a obnovu památek Jakub Tichý (Piráti).

Nejrozsáhlejšími opravami projde pískovcový kříž na lískoveckém hřbitově. Po očištění památky restaurátor doplní chybějící části, barevně sjednotí kovové prvky a obnoví písmo, součástí oprav je úprava pískovcového obkladu schodiště. Práce vyjdou na necelých 354 tisíc korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Ceny

Jaké jsou ty nástroje státu, které byste uplatnili, aby došlo ke snížení cen potravin, bydlení a energií?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřinov: Staňte se součástí chvíle, na kterou budeme vzpomínat

16:21 Pelhřinov: Staňte se součástí chvíle, na kterou budeme vzpomínat

Rok 2025 je zcela výjimečný, Pelhřimov slaví 800 let od první písemné zmínky.