Frýdek-Místek: Lidé bez domova nemusí mrznout na ulicích

20.11.2023 22:09 | Tisková zpráva

V zimním období, kdy teploty klesnou pod -5 °C, mohou lidé bez domova ve Frýdku-Místku využívat služby tzv. teplé židle – muži v Nízkoprahovém denním centrum Bethel v ulici K zahrádkám 1309 a ženy v Azylovém domě Sára v Bruzovské ulici.

Frýdek-Místek: Lidé bez domova nemusí mrznout na ulicích
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

„Nikdo se nemusí obávat, že zůstane bez pomoci a během zimy umrzne na ulici. Muži mohou během mrazů zdarma využít teplou židli v Bethelu. Studenou noc tak přečkají ve vytopené místnosti. Ženy mají možnost využít podobnou službu v azylovém domě Sára. Obě tato zařízení provozuje Slezská diakonie,“ upřesnila Leona Sárkőziová (ANO 2011), náměstkyně primátora pro sociální péči, sociální služby, zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci.

Anketa

Líbily se vám letošní oslavy 17. listopadu?

2%
86%
hlasovalo: 13428 lidí

Pracovníci Slezské diakonie během minulé zimy lidem, kteří „teplou židli“ v Bethelu využili, poskytovali teplý čaj a možnost využít sociální zařízení. Ženy mají v Sáře k dispozici rovněž sociální zařízení a kuchyňku s varnou konvicí a mikrovlnnou troubou.

V Bethelu byla během ledna až března 2023 teplá židle poskytnuta osmnácri klientům. Toto nízkoprahové centrum bylo otevřeno po třináct nocí, kdy teploty poklesly pod -5 stupňů Celsia.

Během letošní zimy bude služba poskytována v Bethelu v době od 20 do 6 hodin, v Sáře budou klientky přijímány od 21 do 22 hodin a tento provizorní nocleh mohou využívat do rána do 7 hodin.

reklama

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

22:09 Frýdek-Místek: Nová pokladnička už je na náměstí, přispějte ženám a dětem z „azyláku“

Radnice odstartovala veřejnou sbírku Vánoční strom. Kolemjdoucí mohou přispět do zcela nové pokladni…