Frýdek-Místek: Masopust ovládne náměstí Svobody

14.02.2020 11:38

Statutární město Frýdek-Místek ožije masopustním jarmarkem. Konat se bude 15. února na místeckém náměstí Svobody od 8 do 16 hodin, což je o tři hodiny déle než v minulosti.

Frýdek-Místek: Masopust ovládne náměstí Svobody
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek
reklama

Připraven bude tradiční průvod masek, ale i představení kejklířů, komediantů a kouzelníků. K dobré náladě zahraje masopustní kapela. Chybět nebudou zabijačkové pochoutky a farmářské výrobky.

„Masopust je označován za jeden z nejveselejších svátků v roce. Je oslavou konce zimy a začátku předjaří. Je ale taky spojován s přípravou na dlouhý půst před Velikonocemi, to znamená, že je obdobím hodování. Masopustní jarmark na náměstí bude opět ve znamení farmářských trhů a taky zabijačky. Ve stáncích budou své zboží nabízet převážně časem prověření farmáři z farmářských trhů, které město pořádá pravidelně od května do listopadu,“ řekl primátor Michal Pobucký.

Na pultech stánků nebudou chybět perníčky, koláče, vdolky, ale taky sýry, med a marmelády. Široká bude i nabídka zabijačkových výrobků od ovaru a tlačenky přes jelita a jitrnice až po zabijačkovou polévku. Prodávat se budou grilované klobásy i sýry, placky, langoše, trdelníky, svařák i punče. Občerstvení bude bohaté. „

Masopustní program jsme letos prodloužili oproti minulému roku o celé tři hodiny, takže potrvá až do 16 hodin. Připraveny jsou hned tři průvody masopustních masek, které projdou náměstím a jeho přilehlými uličkami. Každý, kdo se do nich v masce zapojí, dostane sladkou odměnu. Novinkou je letos také doprovodný program. Děti se mohou těšit na pohádku, pimprlové divadélko, kejklíře a komedianty i kouzla a čáry. Zajímavé bude také povídání řezníka Krkovičky o zabijačkových produktech s ukázkou porcování prasete a výrobou jelit, jitrnic i tlačenky. Na programu je od 10 hodin,“ láká náměstek primátora Jakub Míček.

Masopustní období nastává po svátku Tří králů a trvá až do Popeleční středy, kdy začíná dlouhý čtyřicetidenní půst trvající až do Velikonoc.

Nabízený sortiment:
mléčné výrobky – z kozího, ovčího i kravského mléka, pečivo – perníčky, koláče, buchty, vdolky, frgály i chleby, čerstvé a uzené ryby, tlačenka, jitrnice a jelita, uzené maso, medy a marmelády, koření

Doplňkový sortiment:
vařečky, škrabky, misky, ale i látkové tašky a keramické výrobky

Občerstvení:
grilované maso a sýry, bramborové placky, langoše, trdelník, pražené oříšky…
zabijačkový teplý pult - prejt se zelím, ovar s hořčicí...
v závěru akce zabijačková polévka za kačku

Masopustní průvod masek:
Vyjde v 10:00, 12:30 a 14:30 hodin z náměstí a projde přilehlými uličkami. Jeho účastníci budou vyzývat k veselí všechny, které na své trase potkají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město si začalo tisknout ochranné štíty

21:16 Hradec Králové: Město si začalo tisknout ochranné štíty

Od dnešního dne zahájilo město Hradec Králové tisk vlastních ochranných štítů na 3D tiskárnách. Jeji…