Frýdek-Místek: Město zrekonstruuje zbrojnici dobrovolných hasičů

28.07.2021 19:51

Frýdek-Místek zahájil kompletní rekonstrukci zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů ve Střelniční ulici.

Frýdek-Místek: Město zrekonstruuje zbrojnici dobrovolných hasičů
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

„Jde o první velkou opravu po 24 letech. Zbrojnice už rekonstrukci nutně potřebovala. Nevyhovovala moderním potřebám hasičů ani stavebně, ani vybavením budovy. Hasičárna bude rozšířena a vnitřně vybavena tak, aby se posílila akceschopnost jednotky,“ přiblížil primátor Petr Korč (Naše Město FM) s tím, že městu se podařilo v soutěži na dodavatele snížit předpokládanou cenu o téměř 20 miliónů korun na něco přes 61 miliónů korun bez DPH.

Rekonstrukcí projde celá budova, která má na několika místech už také trhliny. Demolice čeká garáž, přístavky ve dvoře, schodiště i opěrné stěny uvnitř. Nově budou postaveny vnitřní opěrné konstrukce. Garáž se rozšíří a bude vybavena příslušnou vzduchotechnikou potřebnou k odsávání, větší bude sklad technických prostředků, postaví se nové zázemí zásahové jednotky a modernizace se dočkají veškeré rozvody energií a tepla. Hasiči budou mít více možností parkování uvnitř i vně budovy. Rekonstrukci město zcela uhradí, žádá pouze o menší dotaci na energetické úspory.

Jednotka dobrovolných hasičů ze Střelniční ulice zůstává plně akceschopná, jednotlivé útvary sídlí ovšem dočasně na několika místech včetně blízké nemocnice nebo prostor města. Jednotka se specializuje mj. na záchranné práce na vodě (takových je v kraji 15) a je jednou z osmi, které vyjíždějí také k zásahům při požárech chemických materiálů. Frýdečtí hasiči pomáhali také na jižní Moravě likvidovat následky tornáda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Závodu Kolo pro život předchází páteční dětský program zdarma na Krásné louce

9:15 Mladá Boleslav: Závodu Kolo pro život předchází páteční dětský program zdarma na Krásné louce

V sobotu 18. září proběhne tradiční cyklistický závod Mladá Boleslav Tour Škoda Auto 2021 ze seriálu…