Frýdek-Místek: Odhalte tajemství frýdeckého hřbitova

11.10.2021 11:11 | Zprávy
autor: PV

Víte, na kolik vyšel v minulosti pohřeb? Jak se pohřbívalo, kdo našel odpočinek na frýdeckém hřbitově nebo proč se k hrobům dávaly nad zem zvonečky?

Frýdek-Místek: Odhalte tajemství frýdeckého hřbitova
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

To a mnohem více se dozvíte, když se vydáte se spolu s Turistickým informačním centrem Frýdek≈Místek na netradiční komentovanou prohlídkou, která se uskuteční ve středu 20. října 2021. 

Frýdecký hřbitov je bezpochyby vypravěčem mnoha známých i neznámých příběhů; své poslední odpočinutí zde nalezla městská elita i oběti osvobozovacích bojů, stejně jako zhrzení milenci či zasloužilí vlastenci. Ten byl založen roku 1893 při hlavní cestě na Těšín a původně sloužil jako pohřebiště města Frýdku a jeho blízkého okolí. Hlavním pohřebištěm pro dvojměstí se stal v 70. letech minulého století, kdy byl zrušen stávající hřbitov v Místku (dnešní Janáčkův park) a hřbitov na Koloredově (dnešní Koloredovský park). A právě díky průvodkyni si poslechnete vyprávění nejen o jeho historii, ale možná objevíte tajemství, která se skrývají za jeho zdmi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litomyšl: Literární rezidence letos 2026 podpoří spisovatelku Annu Bolavou

22:05 Litomyšl: Literární rezidence letos 2026 podpoří spisovatelku Annu Bolavou

Do čtvrtého ročníku literární rezidence se přihlásilo 21 zájemců, z nichž 18 splnilo zadání a potřeb…